PayPal վճարային համակարգի նախկին ղեկավարը՝ Սքոթ Թոմսոնը նշանակվել է ճանաչված որոնողական համակարգ Yahoo! ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն: Այս մասին տեղեկացնում է BBC-ն:
Սքոթ Թոմսոնը նշանակվել է նաև տնօրենների խորհրդի անդամ: Վերջերս, երբ գլխավոր տնօրենի պաշտոնը լքել էր Քերոլ Բարթսը, նրա փոխարեն Yahoo!-ն ժամանակավորապես ղեկավարում էր ֆինանսական տնօրեն Թիմ Մորզեն: Այժմ վերջինս կրկին անցել է իր պաշտոնին:
Պաշտոնապես Սքոթ Թոմսոնին կնշանակեն ղեկավարի պաշտոնում հունվարի 9-ին: Պետք է նշել, որ նա, ղեկավարելով PayPal-ը, զգալիորեն ամրացրեց իր դիրքերը օնլայն վճարումների գլոբալ շուկայում: Նրա ղեկավարության ժամանակ PayPal-ի օգտագործողների քանակը կտրուկ աճ ապրեց՝ 50 միլիոնից դարձաց 104 միլիոն: Դե իսկ ընկերության եկամուտները նույնպես աճեցին՝ մինչև 4 միլիարդ դոլար նախկին 1.8-ի փոխարեն:

5 Январь 2012 - 08:23 AMT
Бывший руководитель электронной платежной системы PayPal Скотт Томсон назначен новым генеральным директором известного Интернет-холдинга Yahoo!. Об этом сообщает BBC.
Скотт Томсон также назначен членом совета директоров компании. В последнее время, когда пост директора компании покинул Кэрол Бартс, Yahoo! Временно руководил финансовый директор Тим Морсен, который вновь перейдет на свою должность.
Официально Скотт Томсон вступит в должность с 9 января. Следует отметить, что он, работая на должности руководителя компании, значительно укрепил позиции компании на глобальном рынке онлайн-платежей. По данным Yahoo!, при нем PayPal увеличил число своих активных пользователей с 50 миллионов человек до более 104 миллионов. Ну, а доходы компании выросли с 1,8 до 4 миллиардов долларов.