Samsung Electronics-ը հայտարարել է 2011թ 4-րդ եռամսյակի ռեկորդային շահույթի մասին: 3 ամիսների ընթացքում ընկերությումը վաստակել 5.2 տրիլիոն վոն` 4.5 մլրդ դոլար:
Ընկերության շահութային նախորդ ռեկորդը սահմանվել է 2010թ երկրորդ եռամսյակում, երբ ցուցանիշը կազմել է 5 տրիլիոն վոն, հայտնում է Reuters-ը:
2011թ չորրորդ եռամսյակի ընթացքում ընկերությանը հաջողվել է վաճառել մոտավորապես 35 միլիոն սնարթֆոն, մինչդեռ 2010թ նույն ժամանակահատվածում հաջողվել է վաճառել 95 միլիոն: 2012թ Samsung-ը ծրագրում է իրացնել 170 միլիոն սմարթֆոն:
2011թ երրորդ եռամսյակում սմարթֆոնների վաճառքի ծավալներով Samsung-ը Apple-ից հետո զբաղեցրել է երկրորդ տեղը : Ընկերության շահույթն ավելացել է չորրորդ եռամսյակում նոր արտադրանքի հաշվին, որը մշակվել և վաճառքի է հանվել 2011թ ընթացքում:
Samsung-ը սմարթֆոնների վաճառքի շուկա է դուրս եկել 2010թ: Արդեն երկրորդ եռամսյակում շահույթի աճը կազմել է 22 տոկոս, որը ընկերության ողջ պատմության ընթացքում դարձել է լավագույններից մեկը: Ներկայումս սմարթֆոնների արտադրությունն ու վաճառքը հանդիսանում է Samsung-ի շահույթի ավելացման գլխավոր միջոցներից մեկը:

7 Январь 2012 - 08:54 AMT
Samsung Electronics заявил о рекордном доходе за четвертый квартал 2011 года. За три месяца компания заработала 5,2 триллиона вон (4,5 миллиарда долларов).
Предыдущий рекорд компании по доходам был установлен во втором квартале 2010 года, тогда показатель составил пять триллионов вон, сообщает Reuters.
В течение четвертого квартала 2011 года компании удалось продать около 35 миллионов смартфонов, в то время как в 2010 году – 95 миллионов. В 2012 году Samsung планирует реализовать 170 миллионов смартфонов.
В третьем квартале 2011 года Samsung занял второе место после Apple по объемам продаж смартфонов. Выручка компании выросла в четвертом квартале в основном за счет новых продуктов, разработанных и поступивших в продажу в течение 2011 года.
Samsung вышел на рынок смартфонов в 2010 году. Уже во втором квартале рост выручки составил 22 процента, что стало одним из лучших результатов за всю историю компании. В настоящее время производство и продажа смартфонов является одним из главных способов увеличения выручки в Samsung.