9 Հունվար 2012 - 07:22 AMT
Վաղը՝ հունվարի 10-ին Լաս Վեգասում մեկնարկում է տեխնոլոգիաների ոլորտի ամենամյա խոշորագույն իրադարձությունը՝ CES 2012 (Սպառողների էլեկտրոնիկայի ցուցադրությունը) ցուցահանդեսը։
Տեխնոլոգիաների մասին գրող մամուլը լի է նյութերով CES 2012-ում սպասվող նորույթների մասին։ CES 2012-ին մասնակցում են այնպիսի խոշոր ընկերություններ, ինչպիսիք են Microsoft-ը, Sony-ն, Toshiba-ն, Nokian և այլք։ CES 2012-ի օրերին մամլո ասուլիսներով հանդես են գալու Nokia-ն, Ford-ը, Panasonic-ը և նման այլ ճանաչված ընկերություններ։
CES 2012-ին սպասվում է Smart HDTV-ների ներկայացում Samsung-ից, Sony-ից։ Թերևս ամենասպասվածն է լինելու Windows 8 օպերացիոն համակարգով աշխատող պլանշետի ցուցադրությունը, որը կներկայացնի Microsoft-ը։ Նոր պլանշետների ցուցադրությունը լինելու է CES-ի այս տարվա միտումը։
CES 2012-ը աչքի կընկնի նաև նոր սմարթոնների և ուլտրաբուքերի ցուցադրությամբ։ Մասնավորապես սպասվում են նոր սմարթֆոններ HTC-ի, Motorola-ի և Samsung-ի կողմից։ Դե իսկ ուլտրաբուքերի ներկայացում սպասվում է Lenovo-ից, Acer-ից։
Նշենք, որ CES 2012-ին չի մասնակցում Apple ընկերությունը։ Դե իսկ Microsoft-ն էլ ավելի վաղ հայտնել էր, որ այս տարին կնշանավորվի որպես վերջին CES, որին մասնակցում է ընկերությունը։
CES 2012 միջազգային ցուցահանդեսը կանցկացվի հունվարի 10-ից 13-ը ԱՄՆ-ի Լաս Վեգաս քաղաքում։ Ցուցահանդեսի նախանական ցուցադրությունները մեկնարկել են հունվարի 5-ին։ Ցուցահանդեսին կներկայանան ընկերություններ ավելի քան 140 երկրներից։

10 января в Лас-Вегасе стартует крупнейшее ежегодное мероприятие в сфере технологий – CES 2012 (международная выставка потребительской электроники).
Пресса, освещающая тему технологий, полна материалов о новинках, ожидаемых на CES 2012. В мероприятии примут участие такие крупные компании, как Microsoft, Sony, Toshiba, Nokia и др.
В дни CES 2012 с пресс-конференциями выступят такие известные компании, как Nokia, Ford, Panasonic и другие. На CES 2012 ожидается презентация Smart HDTV компаниями Samsung и Sony. Самым долгожданным событием будет презентация планшета, работающего под управлением операционной системы Windows 8, которую представит компания Microsoft. Основной тенденцией CES этого года будет представление планшетов.
CES 2012 будет примечателен и тем, что на нем будут представлены новые смартфоны и ультрабуки. В частности, ожидается показ новых смартфонов от компаний HTC, Motorola и Samsung. А ультрабуки в основном будут представлены компаниями Lenovo и Acer.
Следует отметить, что в CES 2012 не будет участвовать компания Apple. А Microsoft немногим ранее заявлял, что в этом году состоится их последнее участие в CES.