9 Հունվար 2012 - 11:03 AMT
CES 2012 (Սպառողների էլեկտրոնային ցուցահանդես) միջազգային ցուցահանդեսի նախնական ցուցադրությունների ժամանակ Lenovo ընկերությունը ներկայացրել է աշխարհի առաջին Smart հեռուստացույցը, որն աշխատում է Android 4.0 տարբերակով։ Հեռուստացույցի անվանումն է Lenovo K91։ Այս մասին հաղորդում է i4u.com-ը։Lenovo K91 հեռուստացույցի անկյունագիծը 55 դյույմ է։ Այն աշխատում է երկակի պրոցեսորով, հագեցած է 3D FPR տեխնոլոգիայով։ Ունի VOD, ինտերնետ ծրագրերի հնարավորթյուն և ավանդական հեռուստածրագրեր։ Lenovo K91-ի համար հնարավոր է ներբեռնել հազարավոր ծրագրեր Android Market-ից և Lenovo Store-ից։
Մի շարք հավելյալ տեխնոլոգիաները, ինչպիսիք են ձայնային կառավարումը, ձայնի ճանաչումը, թույլ են տալիս օգտագործողներին ձայնի միջոցով կառավարել հեռուստացույցը։ Հեռուստացույցը հագեցած է 5 մեգապիքսել վեբ-տեսախցիկով։ Բացի դրանից օգտագործողները հնարավորություն կունենան օգտվել Lenovo-ի ամպային ծառայություններից և այնտեղից մշտապես լսել սիրելի երգերը և դիտել տեսանյութերը, կիսել սեփական ֆայլերը թե՛ հեռուստացույցում, թե՛ սմարթֆոնում և թե՛ պլանշետում։ Անգամ հնարավոր է հեռակառավարել հեռուստացույցը սմարթֆոնի կամ պլանշետի միջոցով։
Lenovo K91 վաճառքի կհանվի սկզբից Չինաստանում, ապա որոշ ժամանակ անց նաև ողջ աշխարհում։
CES 2012 միջազգային ցուցահանդեսը անցկացվելու է հունվարի 10-13-ը ԱՄՆ-ի Լաս Վեգաս քաղաքում։ Ցուցահանդեսի նախնական ցուցադրությունները մեկնարկել են հունվարի 5-ին։ Ցուցահանդեսին կներկայանան ընկերություններ ավելի քան 140 երկրներից։

9 Январь 2012 - 11:03 AMT
Во время предварительных показов на Международной выставке потребительской электроники CES 2012 компания Lenovo представила первый телевизор Smart – Lenovo K91, работающий по операционной системе Android 4.0. Об этом сообщает i4u.com.
Телевизор Lenovo K91 оснащен 55-дюймовым экраном, двойным процессором с использованием технологии 3D FPR. Телевизор Lenovo K91 содержит VOD, возможность Интернет-программ и просмотр традиционных телевизионных программ. Программы можно загрузить в Android Market и Lenovo Store.
Также имеется встроенная видеокамера 5Мп, которая может использоваться для видеозвонков по Интернету. Некоторые инновационные функции управления дополнены технологией распознавания лиц и включают голосовое управление. Система распознавания голосовых команд встроена в пульт дистанционного управления. Кроме того, управлять Lenovo K91 можно будет с помощью смартфонов и планшетов Android.
Продажа Lenovo K91 уже начались в Китае. Скоро телевизор будет доступен и в других странах. Международная выставка потребительской электроники CES 2012 состоится с 10 по 13 января в Лас-Вегасе (США). Предварительные показы выставки стартовали 5 января. На выставке будет представлена продукция известных компаний из более чем 140 стран мира.