10 Հունվար 2012 - 11:03 AMT
CES 2012 միջազգային ցուցահանդեսում Samsung-ը LG ընկերության օրինակով ցուցադրեց իր 55 դյույմ անկյունագծով OLED տեխնոլոգիայով աշխատող հեռուստացույցը, որը շուկա կհանվի 2012-ի երկրորդ եռամսյակքւմ։ Այս մասին հաղորդում է reghardware.com-ը։Samsung-ի Super OLED հեռուստացույցն ունի 0,3 խորություն, ինչը վկայում է, որ այն բավական բարակ է։ Այն ունենալու է Samsung-ի smart հեռուստացույցների բոլոր ֆունկցիաները։ Այն ունի անգամ ներկառուցված տեսախցիկ, որը նախատեսված է ոչ միայն տեսազանգեր կատարելու համար, այլ նաև Kinect սարքի պես շարժումների ճանաչման համար։ Հեռուստացույցն ունենալու է նաև ձայնի ճանաչման և ձայնային կառավարման համակարգ։
CES 2012 (Սպառողների էլեկտրոնիկայի ցուցադրությունը) միջազգային ցուցահանդեսը անցկացվում է հունվարի 10-13-ը ԱՄՆ-ի Լաս Վեգաս քաղաքում։ Ցուցահանդեսի նախանական ցուցադրությունները մեկնարկել են հունվարի 5-ին։ Ցուցահանդեսին կներկայանան ընկերություններ ավելի քան 140 երկրներից։

10 Январь 2012 - 11:03 AMT
По примеру LG компания Samsung на Международной выставке потребительской электроники CES 2012 представила 55-дюймовый телевизор OLED, который поступит в продажу во втором квартале 2012 года. Об этом сообщает reghardware.com.
Глубина телевизора Super OLED компании Samsung – 0,3, что свидетельствует о его чрезвычайной тонкости. Он наделен всеми функциями smart-телевизоров Samsung. Телевизор оснащен встроенной видеокамерой, которая предназначена не только для видеозвонков, но и для фиксации движения, как в устройствах Kinect. Super OLED будет содержать систему голосового распознавания и управления.
Международная выставка потребительской электроники CES 2012 проходит с 10 по 13 января в Лас-Вегасе (США). Предварительные показы выставки стартовали 5 января. На выставке будет представлена продукция известных компаний из более чем 140 стран мира.