Հունվարի 11-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,9 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.23 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.26 դրամ:
Հունվարի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 387.04 դրամ` հունվարի 10-ի համեմատ նվազելով 0.03 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 494.83 դրամ` նվազելով 0.35 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.04 կետով` կազմելով 12.24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 2,9 млн. по среднему курсу 388.23 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388,26 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 января составил 387,04 драма, сократившись по сравнению с 10 января на 0.03 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 494,83 драма, сократившись на 0.35 пункта, а курс 1 российского рубля повысился на 0.04 – до 12,24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.