16 Հունվար 2012 - 07:09 AMT
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԿԲ ֆինանսական համակարգի կայունության և զարգացման վարչության պետ Վահե Վարդանյանը և ֆինասական համակարգի կարգավորման վարչության պետ Անդրանիկ Գրիգորյանը, մեկնել է Վիեննա, որտեղ հունվարի 16-17-ը մասնակցելու է «Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի «Euromoney»» համաժողովին:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը, այցի շրջանակներում նախատեսված են Արթուր Ջավադյանի հանդիպումները եվրոպական մի շարք կենտրոնական բանկերի նախագահների, ինչպես նաև ֆինանսական կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Այցի շրջանակներում ծրագրվում են Արթուր Ջավադյանի հանդիպումներ Եվրոպայի կենտրոնական բանկերի մի շարք նախագահների, ինչպես նաև ֆինանսական կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:

16 Январь 2012 - 07:09 AMT
Возглавляемая председателем Центрального банка Армении Артуром Джавадяном делегация 16-17 января примет участие в форуме «Euromoney» стран Центральной и Восточной Европы.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, форум пройдет в Вене, а в состав армянской делегации вошли начальник управления финансовой стабильности и развития ЦБ Армении Ваге Варданян и начальник управления по регулированию финансовой системы ЦБ Армении Андраник Григорян.
В рамках визита запланированы встречи Артура Джавядяна с рядом глав центробанков Европы, а также с руководителями финансовых организаций.