2011թ հունվար-նոյեմբեր ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անունով ընդունվել են դրամական միջոցներ, որոնց ընդհանուր քանակը 1 380.6 մլն դոլար է: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուն, տվյալ ցուցանիշը աճել է 2010թ նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ 23,1%: Ընդ որում, մասնավոր փոխանցումների ներհոսքը 2011թ նոյեմբերին կազմել է 142.5 մլն դոլար` նախորդ ամսվա համեմատ կրճատվելով 2.2 տոկոսով:
Բացի այդ, հաշվետու ժամանակահատվածում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալը աճել է 20.1%՝ կազմելով 238.4 մլն դոլար, 2010թ հունվար-նոյեմբեր ամիսների 198.5 մլն դոլարի փոխարեն: Զուտ դրամական ներհոսքը հունվար- նոյեմբեր ամիսներին աճել է 21%-ով և կազմել 1 142.1 մլն դոլար՝ 2010-ի նույն ժամանակահատվածի 943.8 մլն դոլարի փոխարեն: Զուտ ներհոսքի ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 1028.7 մլն դոլար, ապա հաջորդում են ԱՄՆ` 40.5 մլն, Ղազախստանը` 16.9 մլն և Ուկրաինան` 8.2 մլն դոլարով:

В январе-ноябре 2011 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $1 380,6 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 23,1%. При этом приток частных трансфертов в ноябре 2011 года составил $142,5 млн., сократившись по сравнению с прошлым месяцем на 2,2%.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 20,1%, составив $238,4 млн против $198,5 млн в январе-ноябре 2010 года. Чистый приток поступлений в январе-ноябре увеличился на 21% и составил $1 142,1 млн против $943,8 млн в аналогичный период 2010 года.
Самый большой объем чистых поступлений был осуществлен из России – $1028,7 млн., далее следуют США – $40,5 млн., Казахстан – $16,9 млн, Украина – $8,2 млн.