Samsung Group-ը, որը ներառում է Samsung Electronics-ը, հայտնել է, որ 2012-ին ռեկորդային 41,4 միլիարդ դոլարով ավելացնում է իր ներդրումները բիզնեսում։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը։
Այս ներդրումները ուղղված են լինելու նոր գործարանների կառուցմանը, ինչպես նաև գիտական հետազոտություններին։ Ներդրումների 80%-ը հատկացվելու է Samsung Electronics-ին, մասնավորապես համակարգչային չիպերի և OLED էկրանների արտադրության համար։
Samsung-ն ունի բավարար պահեստային կապիտալ նոր տեխնոլոգիաներում ներդնելու համար։ Ոչ մի այլ ՏՏ ընկերություն չի կարող իր ներդրումների մասշտաբներով գերազանցել Samsung-ին։ Այսպես են կարծում վերլուծաբանները։
Բացի վերը նշված ներդրումներից, Samsung Group-ը պատրաստվում է ավելացնել մարդկային ռեսուրսների քանակը՝ 25 000 աշխատակցից մինչև 376 000-ի։
Պետք է նշել, որ գործընթացին զուգահեռ հիմնական մրցակիցները վերանայում են իրենց ներդրումային նախագծերը։ Օրինակ LG ընկերությունը մտադիր է 3 միլիարդ դոլար ավելի քիչ ծախսել, քան սկզբում պլանավորված էր։
Միայն 2011-ին Samsung-ը ծախսել է 37,3 միլիարդ դոլար, երբ Sony, Toshiba, Hitachi և Sharp ընկերությունների միասին վերցրած եկամուտները 2011-ին կազմում էին 16,6 միլիարդ դոլար։
Samsung Group-ը Հարավային Կորեայի ամենախոշոր ընկերություններից է և արտադրական խմբերի աշխարհի առաջատարներից, որը աշխատում է թե՛ էլեկտրոնիկայի, թե՛ քիմիայի, թե՛ վաճառքի, թե՛ ավիա և այլն ոլորտներում։ Վաճառքի մոտ 70% եկամուտը գալիս է Samsung Electronics-ից։

Samsung Group, владеющий Samsung Electronics, увеличил планы инвестиций на 2012 год до рекордных $41,4 миллиарда долларов. Об этом сообщает Reuters.
Инвестиции будут вложены в строительство заводов, а также в научные исследования. 80% инвестиций будет предоставлено Samsung Electronics, в частности, на производство компьютерных чипов и светодиодных дисплеев OLED.
Samsung обладает достаточным базовым капиталом, который позволяет компании смело вкладывать деньги в новые технологии. Никакая другая IT-компания не может превзойти ее по объему инвестиций, считают аналитики. Samsung Group также собирается увеличить число своих сотрудников от 25 000 до 376 000 человек.
Следует отметить, что основные конкуренты компании, несмотря на данный процесс, пересматривают свои инвестиционные проекты. Например, компания LG намерена потратить на 3 миллиарда долларов меньше запланированного.
Только в 2011 году Samsung потратил 37,3 миллиарда долларов, в то время, как доход компаний Sony, Toshiba, Hitachi и Sharp, вместе взятых составил 16,6 миллиарда долларов.
Samsung Group – один из крупнейших южнокорейских промышленных концернов. На мировом рынке он известен, как производитель высокотехнологичных компонентов, телекоммуникационного оборудования, бытовой техники, аудио- и видео устройств. 70% прибыли концерна приходится на Samsung Electronics.