Հունվարի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,8 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.30 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.20 դրամ:
Հունվարի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.82 դրամ` հունվարի 16-ի համեմատ նվազելով 0.18 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 497.11 դրամ` ավելանալով 4.64 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.14 կետով` կազմելով 12.35 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

17 Январь 2012 - 12:49 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 3,8 млн. по среднему курсу 388.30 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388,20 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 января составил 388,82 драма, сократившись по сравнению с 16 января на 0.18 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 497,11 драма, увеличившись на 4.64 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.14 – до 12,35 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.