Սուքիասյանների ընտանիքին մոտ կանգնած աղբյուրները «Հայկական ժամանակ»-ին հաստատել են, որ Խաչատուր Սուքիասյանը մտադիր է ԱԺ պատգամավորի թեկնածու առաջադրվել Երևանի թիվ 10 ընտրատարածքում:
Այն դիտարկմանը, թե իշխանական շրջանակներն արդեն լուրեր են տարածում, թե Սուքիասյանի թեկնածությունը հնարավոր է չգրանցվի վերջին հինգ տարում մշտապես Հայաստանում չբնակվելու պատճառաբանությամբ, «ՀԺ»-ի զրուցակիցն ասել է. «Խաչատուր Սուքիասյանը վերջին հինգ տարում մշտապես բնակվել է Հայաստանում, ինչպես նախկինում, հիմա էլ նա հաճախ է գործուղումների մեկնում, բայց դա որևէ իրավական խոչընդոտ չի առաջացնի նրա թեկնածության գրացման համար»:
Ինչպես հայտնի է, իշխող Հանրապետական կուսակցությունը մտադիր է այս ընտրատարածքում առաջադրել Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի թեկնածությունը: Ենթադրվում է, որ Հայ ազգային կոնգրեսը այս ընտրատարածքում կպաշտպանի Սուքիասյանի թեկնածությունը:

Оппозиционный олигарх, сторонник Левона Тер-Петросяна Хачатур Сукиасян намерен выдвинуть свою кандидатуру на выборах в Национальное собрание Армении по 10-ому столичному одномандатному округу. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на источник, близкий к семье Сукиасянов.
Что касается замечания, что властные круги уже распространяют слухи, согласно которым кандидатура Хачатура Сукиасяна не будет зарегистрирована, поскольку он не проживал на территории Армении непрерывно в течение последних пяти лет, собеседник издания ответил: “Хачатур Сукиасян последние пять лет постоянно проживал в Армении. Как и прежде, он и сейчас часто отправляется в командировки, однако это не создаст каких-либо юридических препятствий для его регистрации”.
При этом “Айкакан жаманак” отмечает, что правящая Республиканская партия Армении (РПА) намерена выдвинуть в этом округе кандидатуру бывшего мэра Еревана Гагика Бегларяна, а у “Процветающей Армении” в этом округе кандидата не будет.