Սկսած հունվարի 18-ից ՎՏԲ-Հայաստան բանկն իր իրավաբանական անձ հանդիսացող հաճախորդներին առաջարկում է ավանդների նոր տեսակներ` «ՎՏԲ – Էքսպրես» և «ՎՏԲ – Էքսպրես+»` ժամկետի սկզբում տոկոսների ստացման հնարավորությամբ, ինչը թույլ է տալիս անհապաղ ստանալ երաշխավորված եկամուտ: Ավանդից ֆիքսված եկամուտ կարելի է ստանալ միջոցների տեղաբաշխման պայմանագիրը կնքելուց անմիջապես հետո: Իսկ «ՎՏԲ – Էքսպրես+» ավանդատեսակը հնարավորություն է տալիս նաև կատարել ավանդային հաշվի համալրում:
Բացի այդ ՎՏԲ-Հայաստան բանկն առաջարկում է իր կորպորատիվ հաճախորդներին դասական ավանդատեսակների լայն ընտրանի` ավանդի պայմանների ընտրությամբ, համապատասխան հաճախորդի ընթացիկ պահանջներին: Հաճախորդը ինքն է որոշում, թե ոնց է իրեն հարմար, ստանալ ավանդի դիմաց հաշվեգրված տոկոսները ամենամսյա թե ժամկետի վերջում, հաշվի համալրման կամ դուրսգրման իրավունքով:
«Մենք առաջարկում ենք մեր հաճախորդներին դրամական միջոցների տեղաբաշխման ընտրության հարմարավետ համակարգ` հաշվի առնելով նրանց նպատակները և պահանջները: Բանկում իրավաբանական անձանց համար առկա են տարբեր ավանդատեսակներ, և ներկա պահին այդ ցանկը լրացվում է նոր, առավելագույնս հարմարավետ պայմաններով` էլ ավելի ընդլայնելով իրավաբանական անձանց մատուցվող ծառայությունների ցանկը»,- «ՎՏԲ -Հայաստան բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն – Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովի խոսքն է մեջբերում բանկի մամլո ծառայությունը:
ՎՏԲ-Հայաստան բանկի իրավաբանական անձանց ավանդների պորտֆելը տարվա վերջին 2010թ. ավարտի համեմատ աճել է ավելի քան 60%-ով:

Начиная с 18 января ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» предлагает своим юридическим клиентам новые виды депозитов “ВТБ -Экспресс” и “ВТБ -Экспресс+” с возможностью получить проценты в начале срока, что позволит незамедлительно получить гарантированную прибыль. Фиксированный доход по депозиту можно получить уже в день заключения договора о размещении средств. Депозитный продукт “ВТБ – Экспресс+”, дает еще и возможность пополнения депозитного счета.
Кроме этого, Банк ВТБ (Армения) предлагает своим корпоративным клиентам линейку классических депозитов с правом выбора условий, соответствующих текущим потребностям клиента. Клиент сам определяет, как ему удобнее – получать проценты ежемесячно или в конце срока, с правом или без права пополнения или изъятья средств.
“Мы предлагаем своим клиентам удобную систему выбора условий размещения денежных средств с учетом их целей и потребностей. Банк всегда готов пойти на встречу клиенту и предложить самые удобные условия сделки, дополнительные опции и хороший доход” – цитирует слова генерального директора-председателя директората ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Валерия Овсянникова пресс-служба банка.
Портфель депозитов юридических лиц «Банка ВТБ (Армения)» к концу 2011г. возрос более чем на 60% по сравнению с концом 2010 года.