18 Հունվար 2012 - 08:34 AMT
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ներկայացնելով 2012-ի անելիքները, նշել է, որ 2012-ին դպրոցներում կշարունակվի ներդրվել էլեկտրոնային համակարգ։
«Նախատեսում ենք ինտերնետը հասանելի դարձնել 1403 դպրոցներում։ Դիմել ենք և աշխատում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության հետ, որի շնորհիվ 107 ավագ դպրոցներում ինտերնետը հասանելի կլինի Wi-Fi-ի տեսքով»,-ասաց նախարարը։
Նրա խոսքով, սա հնարավորություն կտա ինտերնետը հասանելի դարձնել ողջ դպրոցի տարածքում։
Արմեն Աշոտյանը հավելեց, որ բոլոր դասարանների ուսումնական դասագրքերը կհավաքվեն մեկ նոր էլեկտրոնային շտեմարանում։ Դասագրքերը կլինեն ներբեռնվող, որով աշակերտները ավելի լայն հնարավորություն կստանան դասագրքերից օգտվելու։

Министр образования и науки РА Армен Ашотян, представляя планы на 2012 год, отметил, что в этом году в школах будет продолжено введение электронной системы.
“Мы планируем сделать Интернет доступным в 1403 школах Армении. Мы обратились и уже сотрудничаем с компанией “ВиваСелл-МТС”, благодаря которой в 107 старших школах будет доступен Wi-Fi-Интернет”,- сказал министр.
По его словам, это позволит пользоваться Интернетом на всей территории школы.
Армен Ашотян добавил, что все школьные учебники будут собраны в одном электронном справочнике. Учебники можно будет загрузить, что облегчит использование книг учащимися.