19 Հունվար 2012 - 07:37 AMT
Հունվարի 24-ին Երևանում կանցկացվի «Ինովացիոն կրթություն. նոր տեխնոլոգիաներն ու մեդիան» թեմայով կլոր սեղան «Հանրակրթական Դիջիթեք-2012» միջազգային 4-րդ ստուգատեսի շրջանակներում։ՀՀ ԿԳՆ պատվերով կազմակերպվող «Հանրակրթական Դիջիթեք-2012» միջազգային 4-րդ ստուգատեսը մեկնարկել է 2012թ. հունվարի 15-ին։ Այս պահին ընթանում է հայտերի ընդունումը, աշխատանքների հրապարակումը կշարունակվի մինչև փետրվարի 7-ը:
Այն նպատակ ունի հանրակրթության մեջ ներկայացնել թվային միջոցների արդյունավետ կիրառման փորձը, ձեռքբերումները, նախագծերը, թվային նոր գործիքների և հաղորդակցական տեխնոլոգիաները։
Կազմկոմիտեն ծրագիրը ներկայացրել է Վրաստանում: Վրաստանի ԿԳ նախարարության, Կրթության և գիտության զարգացման գործակալությունում անցկացված հանդիպում-ներկայացմանը մասնակցել են գործակալության ղեկավար Գեորգի Գուլուան, Վրաստանի կրթության և գիտության նախարարության, Մայքրոսոֆթի վրաստանյան գրասենյակի, ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների, ոչ կառավարական կազմակերպությունների, ԶԼՄ-ների, հանրակրթական դպրոցների և կրթամշակութային կենտրոնների ներկայացուցիչներ, որոնք դրական ու ակտիվ վերաբերմունք են ցուցաբերել:
Ստուգատեսի պաշտոնական գործընկերներն են՝ «Մայքրոսոֆթ»-ի Հայաստանյան ներկայացուցչությունը, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, «Յունիքոմփ» և «Ֆիրմա Ալֆա» ընկերությունները և ՀՀ ԿԳՆ ԿՏԱԿ-ը։

19 Январь 2012 - 07:37 AMT
В рамках “Общеобразовательного DigiTec 2012” в Ереване будет проведен круглый стол на тему инновационного образования
24 января в Ереване в рамках 4-го международного смотра “Общеобразовательный DigiTec 2012” будет проведен круглый стол на тему “Инновационное образование: новые технологии и медиа”.
Организованный по заказу Министерства образования и науки РА 4-ый международный смотр “Общеобразовательный DigiTec 2012” стартовал 15 января 2012 года. На данный момент идет прием заявок на смотр, публикация работ продолжится до 7 февраля.
Цель мероприятия – представить опыт продуктивного использования цифровых средств, достижения в этой области, проекты, технологии новые инструменты и информационные технологии.
Оргкомитет представил программу в Грузии. Во встрече-презентации, организованной Министерством образования Грузии в Агентстве по развитию образования и науки, приняли участие руководитель агентства Георгий Гулуа, представители Министерства образования Грузии, филиала компании “Microsoft” в Грузии, предприятий информационных технологий, неправительственных организаций, СМИ, общеобразовательных школ и культурно-образовательных центров.
Официальные партнеры смотра – представительство компании “Microsoft” в Армении, СПИТ, Фонд “Инкубатор предприятий”, компании “Юникомп” и “ Фирма Альфа”, а также КТАК Министерства образования и науки РА.