Հունվարի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 387.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.50 դրամ:
Հունվարի 19-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 387.67 դրամ` հունվարի 18-ի համեմատ նվազելով 0.58 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 499.47 դրամ` ավելանալով 2.90 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը մնացել է անփոփոխ` 12.31 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 1,5 млн. по среднему курсу 387.50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 387,50 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 января составил 387,67 драма, сократившись по сравнению с 18 января на 0.58 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 499,47 драма, увеличившись на 2.90 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 12,31 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.