2011թ. «Արարատբանկի» զուտ շահույթը կազմել է 2,2 մլրդ դրամ, կապիտալի շահութաբերության ցուցանիշը (ROE) և ակտիվների շահութաբերության ցուցանիշը համապատասխանաբար կազմել են 19,6 և 3 տոկոս: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հունվարի 20-ին հայտնել է «Արարատբանկ»ԲԲԸ-ի վարչության նախագահ Աշոտ Օսիպյանը:
Ինչպես ասել է բանկի ղեկավարը, 2011թ. հաջողվեց ապահովել վարկային ներդրումների 51 տոկոս աճ, ինչը կազմեց 38,6 մլրդ դրամ: Բանկի վարկային պորտֆելի մեծ մասը՝ 65 տոկոս, ըստ Օսիպյանի, կհատկացվի ՓՄՁ-ներին, այդ հարաբերակցությունը կպահպանվի նաև 2012թ.:
2011թ. ավարտին բանկի ակտիվներն աճել են 37 տոկոսով, հաճախորդների քանակն աճել է 50 տոկոսով, պլաստիկ քարտերի քանակն աճել է 30 հազար հատով, աճել է նաև ավանդների քանակը՝ 40 տոկոսով: Աշոտ Օսիպյանը հավելել է նաև, որ բանկը դրական արդյունքներ է արձանագրել նաև դրամական փոխանցումների գծով՝ 2 անգամ, և կոմունալ վճարումների՝ 1,8 անգամ: Անդրադառնալով 2012թ. ծրագրերին՝ նա հայտնել է, որ բանկը կկենտրոնացնի ուշադրությունը վարկավորման երկու ոլորտների վրա՝ գյուղատնտեսության վարկավորում և լիզինգ: Մտադրություն կա բաժանմունքների ցանցն ընդլայնել ևս 5-ով՝ այսօրվա դրությամբ բանկն ունի 37 բաժանմունք:

По итогам 2011 года «Араратбанк» обеспечил чистую прибыль в 2,2 млрд драмов, при этом показатели рентабельности капитала (ROE) и рентабельности активов (ROA) составили, соответственно, 19,6% и 3%. Об этом на пресс-конференции в Ереване 20 января сообщил председатель правления ОАО «Араратбанка» Ашот Осипян. Как сообщил глава банка, по итогам 2011 года удалось обеспечить 51% рост кредитных вложений, что составило 38,6 млрд драмов. Большая доля кредитного портфеля банка (65%), по словам председателя правления ОАО «Араратбанка», приходится на малый и средний бизнес, этого соотношения «Араратбанк» будет придерживаться и в 2012 году.
Активы банка на конец 2011 года возросли на 37%, число клиентов увеличилось на 50%, количество пластиковых карт увеличилось на 30 тысяч штук, возрос и объем вкладов на 40%. Ашот Осипян также добавил, что банк зафиксировал положительные результаты и по линии денежных переводов в 2 раза, а также по линии обслуживания коммунальных платежей в 1,8 раза.
Касаясь планов на 2012 года, он сообщил, что сфокусируется на двух сферах: кредитование сельского хозяйства и лизинг, есть планы и по расширению филиальной сети на 5 новых филиалов (на сегодняшний день у банка их 37).