Հունվարի 23-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8,425 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.15 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388 դրամ:
Հունվարի 23-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 387.96 դրամ` հունվարի 20-ի համեմատ ավելանալով 0.37 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 501.44 դրամ` ավելանալով 1.76 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.07 կետով` կազմելով 12.42 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

23 Январь 2012 - 12:04 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 8,425 млн. по среднему курсу 388.15 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 388 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 января составил 387,96 драма, увеличившись по сравнению с 20 января на 0.37 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 501,44 драма, увеличившись на 1.76 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,07 пункта – 12,42 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.