Այսօր Օրանժ Արմենիա ընկերությունը հայտարարեց իր նորագույն 3G+ սերնդի ինտերնետի ցանցի առևտրային մեկնարկը Հայաստանի երեք մեծ քաղաքներում՝ Երևանում, Գյումրիում, Վանաձորում։ 3G+ ցանցն ապահովող Ինտերնետ Հիմա 4 կոչվող մոդեմը նշված քաղաքներում ապահովում է մինչև 42Մբ/վ արագությամբ ինտերնետ, իսկ քաղաքներից դուրս՝ տեսականորեն մինչև 21,1Մբ/վ արագություն։
Ինտերնետ Հիմա 4 մոդեմի միջոցով հնարավոր է իրական ժամանակում օնլայն դիտել HD որակի ֆիլմեր և խաղալ խաղեր, վայրկյանների ընթացքում ներբեռնել աուդիո և վիդեո ֆայլեր, ծրագրեր և այլն։
«Ինտերնետ Հիմա 4 մոդեմի տեխնիկական փորձարկումը տևեց մոտ երկու ամիս։ Այժմ մենք մեկնարկում ենք առևտրային գործարկումը։ Այս առաջարկը շատ քիչ երկրներում է առկա, անգամ Օրանժ խմբի երկրների շարքում»,-նշեց ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան։
Ինտերնետ Հիմա 4 մոդեմը կարելի է ձեռք բերեկ երկու սակագնային պլաններին բաժանորդագրվելու դեպքում՝ ամսական 11 000 (11Գբ) և 20 000 (24Գբ) դրամ։ Նշված սակագնային պլաններին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում մոդեմի գինը կարժենա համապատասխանաբար 39 000 և 19 000 դրամ։ Մեկ տարի հետո մոդեմը կդառնա բաժանորդի սեփականությունը։
Իսկ Օրանժի Ինտերնետ Հիմա բաժանորդները կարող են փոխարինել իրենց մոդեմները նոր Ինտերնետ Հիմա 4 մոդեմով և միանալ սակագնային պլաններին։ Ինտերնետ Հիմա 4 մոդեմը հնարավոր է ձեռք բերել առանց բաժանորդագրության պարտավորության՝ 59 000 դրամով։
Ըստ Օրանժի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանի, Ինտերնետ Հիմա 4-ը առաջարկ է պրեմիում դասի համար։
«Այն ուղղված է օգտագործվելու մասնագիտական շրջանակներում, բոլոր նրանց, ովքեր կարիք ունեն մեծ արագությունների թե՛ աշխատանքում, թե՛ ժամանցի համար»,-նշեց նա։

24 января компания “Orange Армения” заявила о коммерческом запуске Интернет-сети нового поколения – 3G+ в трех городах Армении: в Ереване, Гюмри и Ванадзоре. Модем “Интернет сейчас 4”, обеспечивающий сеть 3G+, позволит в трех городах Армении: в Ереване, Гюмри и Ванадзоре, увеличить скорость Интернета до 42 Мб/с.
Благодаря модему “Интернет сейчас 4” можно в режиме реального времени просматривать HD-фильмы, играть, в течение считанных секунд загружать аудио- и видеофайлы, программы и т.д.
“Техническое испытание модема “Интернет сейчас 4” длилось около двух месяцев. Сейчас мы объявляем о его коммерческом запуске. Это предложение распространено в очень немногих странах, в том числе и в странах группы Orange”, – сказал генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.
Модем можно приобрести, только будучи абонентом двух тарифных планов: с ежемесячной оплатой 11 000 драмов (11 Гб) и 19 000 драмов (24 Гб). В случае подписки сроком на 12 месяцев модемы, соответственно будут стоить 39 000 и 19 000 драмов. Через год модем станет собственностью абонента.
А абоненты тарифного плана “Orange Интернет сейчас” могут заменить свои модемы на модемы “Интернет сейчас 4” и подключиться к данному ТП. Без абонентской подписки модемы можно приобрести за 59 000 драмов.
По словам маркетингового директора компании “Orange Армения” Арама Мкртчяна, “Интернет сейчас 4” – это предложение премиум-класса.
“Оно нацелено на тех, кто предпочитает высокую скорость Интернета, как на работе, так и во время отдыха”,- сказал он.