Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 24-ին այցելել է Ստեփանակերտի օդանավակայան, տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքների ընթացքին եւ անցկացրել խորհրդակցություն օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցերի շուրջ:
2011 թվականին կատարած աշխատանքների մասին զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Ադբաշյանը, վարչության եւ օդանավակայանի պատասխանատու աշխատակիցները:
Բակո Սահակյանը գոհունակություն է հայտնել իրականացված աշխատանքների կապակցությամբ եւ հավելել, որ այս տեմպերը ու որակը պետք է պահպանվի այսուհետ եւս: Նախագահը նշել է, որ օդանավակայանը մեր հանրապետության ռազմավարական կարեւորագույն նշանակություն ունեցող օբյեկտներից է, որի վերագործարկումը մեծապես կնպաստի երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ բոլոր աշխատանքները պետք է իրականացվեն անթերի եւ սահմանված ժամկետներում, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

24 января президент Республики Арцах Бако Саакян посетил аэропорт Степанакерта, на месте ознакомился с ходом проводимых работ и провел совещание по вопросам введения аэропорта в эксплуатацию.
О проделанной в 2011 году работе с докладами выступили начальник гражданской авиации Дмитрий Атбашьян, ответственные сотрудники управления и аэропорта.
Бако Саакян выразил удовлетворение проделанной работой и добавил, что достигнутые темпы и качество должны сохраняться и впредь.
Президент отметил, что аэропорт является одним из важнейших стратегических объектов республики, возобновление работы которого окажет существенное влияние на социально-экономическое развитие страны. Глава государства подчеркнул, что все работы должны осуществляться безукоризненно и в установленные сроки, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.