24 Հունվար 2012 - 17:32 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Ռոսսելխոզբանկի» խորհրդի նախագահ Դմիտրի Պատրուշևի գլխավորած պատվիրակությանը, հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը: «Ներկայում գյուղատնտեսությունը հանդիսանում է մեր առաջնային ուղղություններից մեկը: Փորձում ենք գտնել նոր գործիքներ և հնարավորություններ՝ ոլորտի զարգացումը խթանելու համար»,- նշել է վարչապետը` ողջունելով հյուրերին:
Տիգրան Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ «Ռոսսելխոզբանկի» հետ համագործակցությունը և փորձի փոխանակումը նոր քայլեր կհուշի կառավարությանը՝ ոլորտի զարգացման ճանապարհին:
Դմիտրի Պատրուշևն իր հերթին նշել է, որ բանկը Ռուսաստանի ագրո-արդյունաբերական համալիրի ֆինանսավորման առաջատարներից է, ինչպես նաև պետական նպատակային ծրագրերի իրականացնող օպերատորը:
Այնուհետև զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մեր երկրում գյուղատնտեսության ոլորտում իրականացվող քաղաքականության, ծրագրերի և ռուսաստանյան բանկի գործունեության վերաբերյալ:
Կողմերը քննարկել են նաև համատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը, ՀՀ-ում «Ռոսսելխոզբանկի» ներկայացուցչության հիմնմանը, լիզինգային տարբերակով գյուղտեխնիկայի հնարավոր ձեռք բերմանը վերաբերող հարցեր:

24 Январь 2012 - 17:32 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял во вторник делегацию во главе с председателем правления Россельхозбанка Дмитрием Патрушевым, сообщает пресс-служба правительства РА. “Сегодня сельское хозяйство является одним из наших приоритетных направлений. Мы пытаемся найти новые механизмы и возможности для стимулирования развития сферы», – отметил, приветствуя гостей, премьер-министр.
Он выразил надежду, что сотрудничество и обмен опытом с Россельхозбанком подскажут новые шаги правительству на пути развития сельскохозяйственной сферы.
В свою очередь, Патрушев отметил, что банк является одним из лидеров финансирования агропромышленного комплекса России, а также оператором по осуществлению государственных целевых программ.
Стороны обменялись мнениями по реализуемой в стране сельскохозяйственной политике и программам деятельности российского банка.
В ходе встречи собеседники также обсудили вопросы осуществления инвестиционных программ в Армении, открытия в стране представительства Россельхозбанка и возможности приобретения через лизинг сельскохозяйственной техники.