25 Հունվար 2012 - 11:18 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է «Ռոսսելխոզբանկի» խորհրդի նախագահ Դմիտրի Պատրուշևի գլխավորած պատվիրակությանը, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:
Հանրապետության ղեկավարը բանկի պատվիրակության հետ քննարկել է մեր երկրում «Ռոսսելխոզբանկ»-ի գործունեության հնարավորությունները: Արդյունավետ գործունեություն ծավալելու դեպքում, Նախագահի խոսքով, «Ռոսսելխոզբանկ»-ը կարող է իր որոշակի ներդրումն ունենալ նաև հաջողությամբ զարգացող հայ-ռուսական առևտրատնտեսական հարաբերություններում:
Բանկի խորհրդի նախագահ Դմիտրի Պատրուշևը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է «Ռոսսելխոզբանկ»-ի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, ընդգծելով, որ բանկը նպատակ ունի Հայաստանում համագործակցություն ծավալել գյուղատնտեսության ոլորտում՝ նպաստելով ագրոարդյունաբերական համալիրի զարգացմանը: Իբրև առաջին քայլ, Դմիտրի Պատրուշևի հավաստմամբ, նախատեսվում է Հայաստանում «Ռոսսելխոզբանկ»-ի ներկայացուցչության հիմնում: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել «Ռոսսելխոզբանկ»-ին՝ ծրագրերի իրականացման գործում:

Президент Армении Серж Саргсян принял делегацию во главе с председателем правления Россельхозбанка Дмитрием Патрушевым, сообщает пресс-служба главы государства.
Стороны обсудили возможности деятельности Россельхозбанка в Армении. По словам председателя правления, в случае удачной деятельности банка на территории республики, он может внести свой вклад в удачно развивающиеся торгово-экономические армяно-российские отношения.
Дмитрий Патрушев представил Сержу Саргсяну основные направления работы Россельхозбанка, подчеркнув, что банк намерен сотрудничать в Армении в сфере сельского хозяйства для оказания содействия в развитии агропромышленного комплекса. А в качестве первого шага, по его словам, – открытие представительства банка в Армении.
Со своей стороны президент Армении пожелал удачи Россельхозбанку в деле реализации намеченной программы.