26 Հունվար 2012 - 10:06 AMT
Հայաստանի կառավարությունը հունվարի 26-ի նիստում որոշել է «Ամբերդ ՀԷԿ» ՍՊԸ կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրով ներմուծվող 300 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքների ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել մինչև 2014 թ. նոյեմբերի 10-ը։
2004 թ. ստեղծված ընկերությունն Արագածոտնի մարզի Օրգով գյուղում կառուցում է 3 ՀԷԿ-ից բաղկացած հիդրոէներգոկասկադ։ Առաջին ՀԷԿ-ն արդեն շահագործվում է, երկրորդի շինաշխատանքներն ավարտված են, իսկ երրորդի շինարարությունը շարունակվում է։ Նախատեսվում է կատարել մոտ 790 մլն դրամի ներդրում և ձեռք բերել չեխական արտադրության չորս գեներատոր, որոնց արժեքն է 370,5 մլն դրամ։

26 Январь 2012 - 10:06 AMT
Правительство Армении на заседании 26 января разрешило ООО «ГЭС Амберд» в рамках реализуемой инвестиционной программы в случае импорта товаров на 300 млн. драмов продлить уплату НДС до 10 ноября 2014 года.
Созданная в 2004 году компания в селе Оргов (область Араргацотн) строит каскад, состоящий из трех ГЭС. Первая ГЭС уже эксплуатируется, строительные работы второй уже завершены, а вот строительство третьей еще продолжается.
Компания планирует инвестировать порядка 790 млн драмов и приобрести четыре генератора чешского производства. На сегодняшний день в компании работает 20 человек, число которых в течение двух лет будет удвоено.