26 Հունվար 2012 - 11:30 AMT
Լուրեր են տարածվել, թե փետրվարին կայանալիք Mobile World կոնգրեսի ժամանակ Samsung ընկերությունը պատրաստվում է ներկայացնել իր Galaxy S շարքի սմարթֆոնի երրորդ սերունդը ՝ Galaxy S III-ը: Այս մասին հաղորդում է t3.com-ը:
Հիշենք, որ ընկերությունը Galaxy S շարքի նախորդ երկու սմարթֆոնները ներկայացրել է հենց այս կոնգրեսի ժամանակ: Galaxy S III սմարթֆոնի պարամետրերից լրատվամիջոցներին հայտնի է, որ այն աշխատելու է Android օպերացիոն համակարգի վերջին տարբերակով՝ Android 4.0 Ice Cream Sandwich-ով և որ հավանաբար, այն ունենալու է 4.65 դյույմ անկյունագծով HD Super AMOLED էկրան:
Կրկին, ըստ տարածվող լուրերի, այն ունենալու է 2Գբ ներքին հիշողություն և ևս 32Գբ ավելացնելու հնարավորություն: Սմարթֆոնի ֆոտոխցիկը լինելու է 12 Մպ, այն ծառայելու է նաև որպես տեսախցիկ: Դե իսկ Galaxy S III-ն ունենալու է 1.5GHz կամ էլ 1.6GHz հզորությամբ քառակի պրոցեսոր:
Հիշենք, որ Galaxy S սմարթֆոնների շարքի հիմնական մրցակիցը Apple-ի iPhone սմարթֆոնն է: Կկարողանա՞ արդյոք ապագա Galaxy S III-ը մրցակցել ապագա iPhone 5-ի հետ: Այս հարցը, թերևս, տեխնոլոգիաների ոլորտում ամենասպասվածն է:

Согласно распространенным сведениям, в феврале на выставке Mobile World Congress 2012 компания Samsung планирует представить третье поколение смартфонов серии Galaxy S – смартфон Galaxy S III. Об этом сообщает t3.com.
Предыдущие две модели смартфона компания также презентовала именно на этой выставке.
Из технических характеристик смартфона СМИ известно только то, что устройство будет работать под управлением последней версии операционной системы Android – Android 4.0 Ice Cream Sandwich, и, вероятно, будет оснащено экраном Super AMOLED Plus с диагональю 4,65 дюйма, видеокамерой с 12-мегапиксельной матрицей и четырехъядерным процессором 1.5GHz или 1.6GHz.
Основным конкурентом серии смартфонов Galaxy S является iPhone компании Apple. Сможет ли Galaxy S III конкурировать с будущим iPhone 5, покажет время.