Twitter միկրոբլոգը թողարկելու է մի շարք նոր գործիքներ գալիք ամիսների ընթացքում՝ ներառյալ բարդ վերլուծական գործիքներ (analytics tools)։ Այս մասին հայտնել է միկրոբլոգի լրատվության մենեջեր Էրիկա Անդերսոնը, գրում է ReadWriteWeb-ը։
Ըստ նրա վերլուծական գործիքները կոգնեն հրապարակողներին հետևել իրենց գրառումների (թվիթների) քանակին Twitter –ում։ Անդերսոնն իր խոսքում նաև նշել է, որ նոր գործիքները նման են լինելու վերլուծական այլ ծառայությունների գործիքներին, ինչպիսինն օրինակ SocialFlow-ն է։
Սակայն նա չի նշել, արդյոք այդ նոր գործիքները հնարավորություն կտան հետևելու Twitter-յան շրջանառվող միտումներին։ Էրիկա Անդերսոնը նշել է նաև, որ ընկերությունը աշխատում է բլոգ ստեղծելու մասին, որը պատմելու է, թե ինչպես են տարբեր մարդիկ օգտագործում Twitter –ը։
Twitter-ը սոցիալական միկրոբլոգային հարթակ է, որը ստեղծվել է 2006 թվականին։ Այն թույլ է տալիս կատարել կարճ գրառումներ մինչև 140 սիմվոլ, կցել լինքեր և նկարներ։ Twitter-ն ունի մոտ 200 միլիոն ակտիվ օգտագործողներ ողջ աշխարհում։

30 Январь 2012 - 07:12 AMT
Микроблоговая платформа Twitter в течение ближайших месяцев запустит ряд новых инструментов, включая сложные инструменты для аналитики (analytics tools). Об этом заявила информационный менеджер микроблога Эрика Андерсон, пишет ReadWriteWeb.
По ее словам, инструменты для аналитики помогут издателям лучше проследить за количеством своих записей (твитов) в Twitter. Она также отметила, что данные инструменты будут похожи на инструменты других аналитических служб, таких, как SocialFlow.
Эрика Андерсон сказала, что компания работает над созданием аналитического блога, который будет рассказывать о том, как, в каких целях, в каких случаях и т.д. люди используют Twitter.
Twitter является социальной микроблоговой сетью, которая дает возможность пользователю посылать и читать до 140 текстовых значков. Twitter основан в 2006 году. Сеть зарегистрировала более 200 миллионов активных пользователей по всему миру.