30 Հունվար 2012 - 10:49 AMT
«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ թողարկած միջազգային VISA, MasterCard պլաստիկ քարտերի թվաքանակը 2011 թվականի ընթացքում ավելացել է ավելի քան 6000-ով` գրեթե 30 տոկոսով, որին զուգահեռ մոտ 35 %-ով ավելացել է թողարկված քարտերով իրականացվող գործարքների թվաքանակը, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Բանկը բավականին կարևորում է այս ցուցանիշը, քանի որ այն առարկայական է և ցույց է տալիս թողարկված քարտերի իրական արդյունավետությունը: Նման ցուցանիշների Բանկը հասել է վճարահաշվարկային համակարգի զարգացման և բանկային ծառայությունների ճիշտ մշակման արդյունքում: «Անելիք Բանկում» մշտապես աշխտանքներ են տարվում նոր, առավել մրցունակ պրոդուկտների ստեղծման, սակագնային առավել ճկուն քաղաքականության մշակման ուղղությամբ:
Աճ է արձանագրվել նաև «Անելիք Բանկի» կողմից տեղադրված POS տերմինալների գծով` մոտ 10%-ով:
«Անելիք Բանկը» մշտապես հետևում է քարտային ոլորտում իրականացվող նորարարություններին ու մշտապես կատարելագործում իր կողմից մատուցվող ծառայությունները: 2012 թվականին Բանկի քարտային ոլորտում հաճախորդների համար սպասվում են նոր անակնկալներ ու նոր հնարավորություններ¦,- նշեց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ Քարտային գործառնությունների վարչության պետ Դավիթ Անանյանը:

Количество выпущенных ЗАО «Банк Анелик» международных пластиковых карт Visa и MasterCard в 2011 году увеличилось на 6000 штук, обеспечив рост на 30%. Как сообщает пресс-служба банка, число активных карт составило на конец 2011 года порядка 22,9 тыс. штук.
«Подобных показателей банк достиг в результате развития платежно-расчетной системы и правильной разработки банковских услуг», – отмечается в сообщении. В «Банке Анелик» постоянно ведутся работы по созданию новых, более конкурентоспособных продуктов и проведению более гибкой тарифной политики. Параллельно с ростом международных пластиковых карт, количество осуществленных по картам сделок также увеличилось на 35%.
«В 2012 году для клиентов ожидаются новые сюрпризы и новые возможности в карточной сфере банка», – отметил начальник управления операций по пластиковым картам банка Давид Ананян.