Facebook սոցիալական ցանցի օգտագործողների յուրաքանչյուր 12-ից միայն մեկն է հավանություն տալիս վերջերս գործարկված անձնական էջի նոր տարբերակին՝ Timeline-ին։
Sophos անվտագության ընկերությունը հարցում է անցկացրել 4000 օգտագործողների շրջանում, որոնց ավելի պակաս, քան 8%-ը նշել են, որ սիրում են Timeline-ը, 8.4%-ը նշել է, որ սովորել է Timeline-ին։ Սակայն հարցման արդյունքում պարզվել է, որ ավելի քան 51.3%-ը չեն հավանում այն և մտագհոգված են, իսկ 32,4%-ը նշում են, որ չեն հասկանում, թե ինչու են մինչև հիմա Timeline օգտագործում։
Timeline-ն ըստ տարիների և ամիսների ցուցադրում է մարդկանց՝ Facebook-յան գործունեությունը, հեշտացնում դրանք որոնելը։ Իսկ մի շարք մարդկանց համար դա անցանկալի է, քանի որ նրանք հույս ունեին, որ ձերբազատվել են նախկին գործողությունների պատմությունը ետ տալուց։ Չնայած այս ամենին՝ կա հնարավորություն ջնջել ողջ անցանկալի բովանդակությունը։
Շատերին անհանգստացնում է նաև սոցցանցում իրենց տվյալների անվտանգությունը և գաղտնիությունը։ Ըստ հարցվածների, Facebook-ը հեշտացրել է տեղեկությունների տեսանելի լինելը։
Sophos ընկերությունը նշել է, որ ճիշտ է իրենց հարցումը չի կարող ցույց տալ բոլոր օգտագործողների վերաբերմունքը, սակայն այն ապացուցում է, որ Timeline-ն այն չէ, որի կարիքն ունեն սոցցանցի օգտագործողները։
Էլեկտրոնային տեղեկությունների գաղտնիության կենտրոնը (EPIC) նամակ էր ուղարկել Դաշնայն առևտրային հանձնաժողով (Federal trade Commission), որտեղ նշում էր, որ Timeline-ով Facebook-ը մեկ անգամ ևս կառավարում է մարդկանց անձնական տվյալները և այժմ այն տեղեկությունները, որոնք արխիվացվել էին ավելի հասանելի և տեսանել են դարձրել դրանք»։

30 Январь 2012 - 11:59 AMT
Лишь одному из 12 пользователей социальной сети Facebook по душе новая версия личной страницы Timeline, запущенная сравнительно недавно.
Компания по безопасности сети Sophos провела опрос среди 4000 пользователей, в результате чего выяснилось, что Timeline нравится менее чем 8% пользователей, 8,4% участников опроса отметили, что попросту уже привыкли к Timeline. Однако, более 51,3% опрошенных либо не одобряют нововведение, либо озабочены безопасностью личных данных, а 32,4% отмечают, что и сами не понимают, зачем они продолжают использовать Timeline.
Timeline позволяет сторонним разработчикам и компаниям создавать Facebook приложения, содействующие распространению информации о каких-либо событиях в жизни того или иного пользователя, его интересах, привычках и вкусах.
В профиле пользователя Facebook с помощью Timeline приложений могут отображаться сведения, к примеру, о его пристрастиях и предпочтениях.
Многих беспокоит безопасность и секретность их личных данных в социальной сети. По мнению опрошенных, Facebook упростил доступ посторонних к личным данным пользователей.
Компания Sophos отметила, что, хоть опрос и не может выразить отношение всех пользователей к приложению Timeline, однако он доказывает, что пользователи Facebook не нуждались в данном приложении.
Центр секретности электронной информации (EPIC) направил письмо в Федеральную торговую комиссию (Federal trade Commission), в котором отметил, что с помощью Timeline соцсеть Facebook управляет личными данными пользователей, и теперь эти сведения, которые находились в архивах, стали более доступными для посторонних.