Հունվարի 30-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,5 մլն ԱՄՆ դոլար առք և վաճառք` 387.27 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.25 դրամ:
Հունվարի 30-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 386.77 դրամ` հունվարի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.14 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 507.91 դրամ` ավելանալով 0.50 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 12.72 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

30 Январь 2012 - 12:05 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 5,5 млн. по среднему курсу 387.27 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 387,25
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 30 января составил 386,77 драма, увеличившись по сравнению с 27 января на 0.14 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 507,91 драма, увеличившись на 0.50 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 пункта – 12,72 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.