«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի Դիտորդ խորհրդի որոշմամբ 2012թ. փետրվարի 1-ից Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Յուրի Գուսևը:
Յուրի Գուսևը աշխատում է ՎՏԲ խմբում 2008 թվականից, հանդիսանալով Մոսկվայում Գլխամասային բանկի աշխատակից: Միաժամանակ 2009 թվականից ղեկավարել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը:
«ՎՏԲ գլխամասային բանկը իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում Վալերի Օվսյաննիկովին Խմբի բիզնեսի զարգացման մեջ ներդրում կատարելու համար: Մենք բարձր ենք գնահատում այն արդյունքները, որոնց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկին հաջողվել է հասնել նրա ղեկավարության ներքո 2007 թվականի մարտից մինչ այժմ ընկած ժամանակահատվածում: Վալերի Օվսյաննիկովին մաղթում ենք հաջողություններ իր նոր նախագծերում»,- նշեց ՎՏԲ վարչության անդամ Օլգա Դերգունովան:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ, ներկայումս իր խոշորությամբ երկրորդը Ռուսաստանում, հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ 100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով ներառված է ՀՀ խոշորագույն բանկերի առաջին եռյակում: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը` 68 մասնաճյուղ ողջ ՀՀ տարածքում:

30 Январь 2012 - 12:48 AMT
Решением наблюдательного совета ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» исполняющим обязанности генерального директора – председателя директората банка с 1 февраля 2012 года назначен Юрий Гусев.
Юрий Гусев работает в группе ВТБ с 2008 года, являясь сотрудником головного банка в Москве. Одновременно с 2009 года он занимал должность финансового директора «Банка ВТБ (Армения)».
«Головной банк ВТБ выражает свою благодарность Валерию Овсянникову за вклад в развитие бизнеса Группы. Мы высоко ценим те результаты, которых Банку ВТБ (Армения) удалось достичь под его руководством за период с марта 2007 года. Желаем Валерию Овсянникову успехов в его новых проектах», – отметила член правления ВТБ Ольга Дергунова.
ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” стал участником международной финансовой группы ВТБ в апреле 2004 г. В настоящее время второй по величине в России Банк ВТБ (ОАО) владеет 100% акций Банка ВТБ (Армения). Пo целому ряду основных показателей банк уверенно входит в первую тройку лидеров крупнейших банков Республики Армения. В настоящее время Банк владеет самой крупной региональной сетью в стране – 68 филиалов.