2012թ. հունվարին 2011թ. դեկտեմբերի համեմատ բենզինի գինը մնացել է անփոփոխ, իսկ դիզելային վառելիքինը նվազել է 0.1%-ով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2012թ. հունվարին 2011թ. հունվարի համեմատ բենզինի և դիզելային վառելիքի գներն աճել են համապատասխանաբար 14.0% և 21.2%-ով, իսկ 2010թ. համեմատ` 17.7% և 28.2%-ով:
2012թ. հունվարին 2011թ. դեկտեմբերի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է ավտոմեքենայի շարժիչի յուղի 17.7% գնաճ: 2012թ. հունվարին 2011թ. հունվարի համեմատ ավտոմեքենայի շարժիչի յուղի գինն աճել է 24.4%-ով, իսկ 2010թ. համեմատ` 25.8%-ով:
Այսօրվա դրությամբ «Սուպեր» բենզինը կարելի է գնել 500 դրամով, «Պրեմիումը»` 470 դրամով, իսկ «Ռեգուլյարը»` 450 դրամով:

В январе 2012 года по сравнению с декабрем 2011 года цены на бензин в Армении не изменились, а вот цена на дизельное топливо сократилась на 0,1%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в январе 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост цен на бензин и дизтопливо составил 14% и 21,2%, соответственно, а по сравнению с 2010 годом – на 17,7% и 28,2%.
В январе 2012 года по сравнению с декабрем 2011 года в республике было зарегистрировано повышение цен на моторное масло на 17,7%. А вот в январе 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост цен составил 24,4%, по сравнению с 2010 годом – 25,8%.
На сегодняшний день бензин марки «Супер» можно приобрести за 500 драмов, «Премиум» – за 470 драмов, «Регуляр» – за 450 драмов.