Միդդլսեքս համալսարանի դիզայնի ֆակուլտետի 23-ամյա ուսանողը մտադիր է հնդկեղեգից պատրաստված բջջային հեռախոսներ թողարկել:
Dzero անվանված նոր սմարթֆոնը, ինչպես սպասվում է, վաճառքում կհայտնվի արդեն այս տարվա վերջին: Քառամյա օրգանական աճեցմամբ և առաձգականության բարելավման համար հատուկ մշակված հնդկեղեգից պատրաստված հեռախոսն աշխատում է Google ընկերության Android օպերացիոն համակարգով, հաղորդում է MIGnews-ը:
«Հնդկեղեգը կարող է տարօրինակ նյութ թվալ հեռախոսներում օգտագործվելու համար, բայց իրականում այն շատ ամուր և առաձգական է, իսկ դրանք հիանալի որակներ են նման գաջեթների համար»,- հայտնել է դիզայնի հեղինակ Քիրոն-Սքոթ Վուդհաուսը:

4 Февраль 2012 - 09:53 AMT
23-летний студент факультета дизайна из университета Миддлсекс намеревается начать выпуск мобильных телефонов, сделанных в основном из бамбука.
Новый смартфон, названный Dzero, как ожидается, появится уже в конце этого года. Сделанный из четырехлетнего органически выращенного бамбука, который был специально обработан для улучшения его прочности, телефон работает на основе операционной системы Android от компании Google, сообщает MIGnews.
"Бамбук может показаться странным материалом для использования в телефонах, но на самом деле он очень крепкий и прочный, а это прекрасные качества для подобного рода гаджетов", – заявил автор дизайна Кирон-Скотт Вудхаус.