7 Փետրվար 2012 - 10:08 AMT
2011թ. հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանում արտադրվել է 15341,5 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 21,5 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (12624,1 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 9106,3 լիտր օղի, ինչը քիչ է 2010-ի հունվար- դեկտեմբերի ցուցանիշից 23,3 տոկոսով:
Բացի դրանից, 2011թ հունվար-դեկտեմբերին արտադրվել է 6177,7 հազար լիտր գինի 2010-ի 5812,0 հազար լիտրի փոխարեն (6,3 տոկոս աճ):
Հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 14744,3 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 4 տոկոսով քիչ է, քան 2010-ի հունվար-դեկտեմբերին` 15352,7 հազար լիտր: Շամպայն գինիների արտադրությունն աճել է 0,8 տոկոսով` կազմելով 623,1 հազար լիտր: Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2011-ին ավելացել է 7,8 տոկոսով` կազմելով 41218,3 հազար լիտր:

7 Февраль 2012 - 10:08 AMT
В январе-декабре 2011 года в Армении было произведено 15341,5 тыс. литров коньяка, что на 21,5% больше показателя аналогичного периода 2010 года (12624.1тыс. литров).
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 9106,3 тыс. литров водки, что меньше показателя января-декабря 2010 года на 23,3%.
Кроме того, в январе-декабре 2011 года было произведено 6177,7 тыс. литров вина, против 5812,0 тыс. литров в 2010 году (рост на 6,3%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 14744,3 тыс. литров пива, что на 4% меньше, чем в январе-декабре 2010 года – 15352,7 тыс. литров. Производство шампанских вин увеличилось на 0,8%, составив 623,1 тыс. литров.