7 Փետրվար 2012 - 11:14 AMT
Համաձայն հարավկորեական ԶԼՄ-ների, նոր Samsung Galaxy S III սմարթֆոնը 7 միլիմետրով բարակ է լինելու: Սմարթֆոնն ավելի բարակ է լինելու, քան Galaxy S, Galaxy S II և Galaxy Note ներկայիս սերունդը և iPhone 4S-ը:
Սարքի մյուս պարամետրերն առայժմ հայտնի չեն:
Ավելի վաղ, ըստ ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկության, Galaxy S III կունենա քառակի պրոցեսոր: Էկրանը սարքավորված կլինի AMOLED Plus-ով` 4,65 դյույմ անկյունագծով, 12 մեգապիքսել մատրիցային տեսախցիկով: Սարքն աշխատելու է այսօրվա դրությամբ վերջին Android 4,0 Ice Cream Sandwich տարբերակով: Ինչպես ենթադրվում է, սարքը վաճառքի կհանվի 2012թ մայիսին:
Վերլուծաբանները սպասում էին, որ Samsung-ը կներկայացնի Galaxy S III սմարթֆոնը Mobile World Congress (MWC) ցուցահանդեսում, որը մեկնարկում է Բարսելոնայում փետրվարի վերջին: Սակայն ընկերության պաշտոնյաները նախազգուշացրել են, որ դա տեղի չի ունենա: Mobile Cowboy հոլանդական ռեսուրսը, հղելով անանուն աղբյուրին, նշում է, որ MWC-ին հարավկորեական ընկերությունը կներկայացնի Galaxy Note «սմարթֆոնապլանշետի» թարմացված տարբերակը:

7 Февраль 2012 - 11:14 AMT
Согласно южнокорейским СМИ, новый смартфон Samsung Galaxy S III будет толщиной 7 миллиметров. Смартфон будет тоньше, чем нынешние поколения Galaxy S, Galaxy S II и Galaxy Note и тоньше, чем iPhone 4S (9,3 миллиметра).
Другие параметры устройства – пока неизвестны.
Ранее в СМИ сообщалось, что Galaxy S III получит четырехъядерный процессор. Экран будет оснащено экраном AMOLED Plus с диагональю 4,65 дюйма, видеокамерой с 12-мегапиксельной матрицей. Устройство будет работать на последней на сегодняшней день версии Android 4,0 Ice Cream Sandwich.
В продажу аппарат, как предполагается, поступит в мае 2012 года.
Аналитики ожидали, что Samsung покажет смартфон Galaxy S III на выставке Mobile World Congress (MWC), которая стартует в Барселоне в конце февраля. Однако официальные лица компании предупредили, что этого не произойдет. Голландский ресурс Mobile Cowboy, ссылаясь на анонимного информатора, указывает, что на MWC южнокорейская компания покажет обновленную версию "смартфонопланшета" Galaxy Note.