2012 թ. փետրվարի 7-ի նիստում Հայաստանի Կենտրոնական բանկի Խորհուրդը որոշեց անփոփոխ թողնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը` 8%:
2012 թ. հունվարին արձանագրվել է 3.6% գնաճ: Արդյունքում 12-ամսյա գնաճը, նախորդ ամսվա ցուցանիշի նկատմամբ ավելացել է 0.1 տոկոսային կետով և կազմել 4.8%՝ պահպանվելով 4% նպատակային թիրախի ±1.5 տոկոսային կետ տատանումների թույլատրելի միջակայքում:
ՀՀ տնտեսության բազային սցենարով զարգացումները պահպանում են գնաճային միջավայրի վրա չեզոք ազդեցությունը` ինչպես հարկաբյուջետային քաղաքականության և մասնավոր ծախսումների, այնպես էլ աշխատանքի շուկայի կողմից: Տնտեսության զարգացման ներկա միտումների պայմաններում Կենտրոնական բանկը կշարունակի պահպանել քաղաքականության տոկոսադրույքի 8% մակարդակը, որը գնաճային միջավայրի վրա կթողնի չեզոք ազդեցություն:

Совет Центрального банка Армении на заседании 7 февраля принял решение оставить неизменной ставку рефинансирования – 8%.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, в январе в республике была зафиксирована инфляция на уровне 3,6%, в результате чего 12-месячная инфляция по отношению к показателю прошлого месяца увеличилась на 0,1 п.п. и составила 4,8%, оставаясь в целевом коридоре 4% ( ±1.5).
Базовое развитие экономики РА сохраняет нейтральное воздействие на инфляционную среду. В силу чего в условиях существующих тенденций развития экономики Армении Центробанк продолжит сохранять политику ставки на уровне 8%, что окажет нейтральное влияние на инфляционную среду.