8 Փետրվար 2012 - 07:16 AMT
Հարավկորեական Samsung Electronics ընկերությունը հայտնել է, որ նախատեսում է 2012-ին վաճառել 25 միլիոն սմարթ հեռուստացույցներ՝ նպատակ ունենալով ինտերնետ հեռուստատեսության շուկայում գրավել առաջատարի դիրքեր։ Այս շուկայի վրա «աչք» ունի նաև Samsung-ի հիմնական մրցակից Apple ընկերությունը։
Samsung-ի վերջին սմարթ հեռուստացույցները պարունակում են ձայնային կառավարման համակարգ՝ ճանաչելով մարդու ձայնը՝ մոտ 30 լեզու, կարող են ձայնային հրամանով միանալ, անջատվել, փոխել հեռուստաալիքը, ձայնի բարձրությունը։ Որոշ մոդելներում դրանք ճանաչում են նաև ձեռքի շարժումները և առաջարկում 1500 ծրագիր
«Այս հեռուստացույցը պարունակում է բոլոր տեխնոլոգիաները և ֆունկցիաները, որ մենք ունենք։ Այս նոր մոդելը՝ ES8000 մարտ ամսից տարածվելու է մեր աշխարհի բոլոր խանութներում »,-նշել է Samsung-ի հեռուստացույցների արտադրության ղեկավար Կիմ Հյուն-Սուկը և ավելացրել, որ ընկերությունը հույս ունի շուտով ներկայացնել նաև հեռուստացույց՝ աշխատող Google-ի օպերացիոն համակարգով, որը, ըստ երևույթին, կդառնա Apple-ի գալիք iTV-ի մրցակիցը։
Սմարթ հեռուստացույցներն օգտագործողներին հնարավորություն են տալիս միանալ ինտերնետին, օգտվել հեռուստատեսային ծրագրերից, տեսախաղերից և այլն։ Սմարթ հեռուստացույցների շուկայում մրցակցում են Samsung և LG Electronics ընկերությունները։

Южнокорейская компания Samsung Electronics заявила, что планирует в 2012 году реализовать 25 миллионов телевизоров Smart, с целью занять лидирующую позицию на конкурентном рынке. На лидерство на этом рынке претендует и основной конкурент Samsung – компания Apple.
Новые телевизоры Smart от Samsung снабжены множеством современных функций, системой голосового управления, распознающей голос человека примерно на 30 языках, некоторые модели фиксируют движение, они могут предложить более 1500 приложений.
Телевизоры Smart, обладающие утонченным дизайном, предоставят владельцам доступ к социальным сетям Social TV, позволят играть в видеоигры, совершать бесплатные видеозвонки посредством Skype, смотреть трехмерные фильмы с непревзойденным звучанием, насыщенным цветом, подключить к телевизору видеокамеру, компьютер, проигрыватель DVD/Blu-ray, цифровой спутниковый ресивер и т. п., превратив ТВ в домашний центр развлечений.
“Эти телевизоры снабжены всеми технологиями и функциями, какие только существуют. Новая модель телевизора ES8000 с марта поступит в продажу во всем мире”, – отметил руководитель Samsung по производству телевизоров Ким Хьюн-Сук, добавив, что компания скоро представит телевизор на основе ОС компании Google, который, по всей вероятности, и станет конкурентом будущего iTV от Apple.