«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում փետրվարի 8-ին կայացել է 200 հազար ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389 դրամ:
Ընդ որում, փետրվարի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.37 դրամ` փետրվարի 7-ի համեմատ ավելանալով 0.26 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514.86 դրամ` նվազելով 4.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.08 կետով` կազմելով 13.04 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 200 тыс. по среднему курсу 389 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 389.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 8 февраля составил 388,37 драма, увеличившись по сравнению с 7 февраля на 0.26 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,86 драма, увеличившись на 4.42 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,08 пункта – 13,04 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.