Այսուհետ «Յանդեքս.Գումար» էլեկտրոնային վճարումների օգտատերերը կարող են փողը փոխանցել Visa և MasterCard բանկային համակարգերին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Սպասարկումը գործում է բոլոր բանկերի Visa քարտերի համար, որոնք գործում են Ռուսաստանում: Իսկ MasterСard քարտատերերը կարող են գումար փոխանցել ևս 24 երկրներ, այդ թվում նաև Հայաստան: Գումարի լիմիտը, որը կարելի է փոխանցել մեկ տրանզակցիայի համար, կազմում է 75 հազար ռուբլի վերիֆիկացված դրամապանակների համար և 15 հազար ռուբլի՝ անանուննների համար: Յուրաքանչյուր փոխանցման համար կգանձվի փոխանցված գումարի 3 տոկոսը:
Օգտատերը կարող է միջոցները էլեկտրոնային դրամապանակից ուղարկել ինչպես իր սեփական քարտի, այնպես էլ մեկ ուրիշի քարտի վրա: Դրա համար բավական կլինի ներմուծել քարտի համարը: Գումարը հաշվեհամարին կփոխանցվի մեկ-երկու աշխատանքային օրվա ընթացքում:
«Յանդեքս. Գումար» վճարային համակարգը խոշորագույններից է Ռուսաստանում: Ամեն օր նրա օգնությամբ օգտատերերը կատարում են շուրջ 80 հազար տարբեր տեսակի վճարումներ:

9 Февраль 2012 - 08:03 AMT
Отныне пользователи системы электронных платежей "Яндекс.Деньги" смогут выводить деньги на банковские карты Visa и MasterCard, сообщает РИА Новости.
Сервис работает с картами Visa всех банков, которые действуют в России. А владельцам карт MasterСard деньги можно отправить еще в 24 страны, в том числе в Армению.
Лимит суммы, которую может вывести за одну транзакцию, составляет 75 тысяч рублей для верифицированных кошельков и 15 тысяч рублей – для анонимных. С каждого перевода будет взиматься комиссия в размере 3% от суммы перевода.
Пользователь может отправить средства из электронного кошелька как на свою банковскую карту, так и на чужую. Для этого достаточно только ввести номер карты. Деньги поступят на счет в течение одного-двух рабочих дней.
Платежная система "Яндекс.Деньги" – одна из крупнейших в России. Ежедневно с ее помощью пользователи совершают более 80 тысяч различных платежей.