9 Փետրվար 2012 - 08:46 AMT
Samsung ընկերությունը հրաժարվել է հանդես գալ մամլո ասուլիսով Mobile World Congress ցուցահանդեսի ժամանակ, որը կայանալու է փետրվարի վերջին Բարսելոնայում։ Այս մասին հայտնում է PCMag կայքը՝ հղելով Samsung-ի ներկայացուցչին։
Ավելի վաղ ենթադրվում էր, որ Samsung-ը կօգտագործի այս ցուցահանդեսը՝ ներկայացնելու իր երկար սպասված Galaxy S սմարթֆոնների շարքի երրորդ սերունդը՝ Galaxy S III-ը։ Սակայն շուտով ընկերությունը հերքեց այս լուրերը։
Նշենք, որ Galaxy S սմարֆոնների նախկին սերունդները ընկերությունը ներկայացրել է հենց այս ցուցահանդեսի ժամանակ։
Եվ չնայած, որ ընկերությունը հանդես չի գա մամլո ասուլիսով, այունամենայնիվ, ինչպես ավելի վաղ հայտնել էին Samsung-ի ներկայացուցիչները, ընկերությունը կներկայացնի մի քանի նոր արտադրանք ցուցահանդեսի ժամանակ։ Հնարավոր է, որ Galaxy Tab պլանշետների շարքում ավելանա ևս մեկը։
IDC վերլուծական ընկերության տվայլներով 2011-ին Samsung-ը դարձել է սմարթֆոնների համաշխարհային շուկայում առաջատար՝ առաջ անցնելով իր հիմնական մրցակից Apple-ից։

Компания Samsung отказалась выступить с пресс-конференцией в рамках форума Mobile World Congress, который пройдет в Барселоне в конце февраля, сообщил сайт PCMag со ссылкой на представителей южнокорейского производителя.
Ранее предполагалось, что Samsung использует MWC – крупнейший форум, посвященный мобильной связи – чтобы представить свой новый Galaxy S III.
Прежде Samsung неоднократно использовала MWC для представления своих продуктов.
Однако, несмотря на то, что компания не станет созывать пресс-конференцию в рамках MWC, она все же собирается представить на форуме несколько новых продуктов. В частности, это может быть новый планшет серии Galaxy Tab, пишет агентство “РИА Новости”.
По данным аналитической компании IDC, по итогам 2011 года Samsung стала лидером мирового рынка смартфонов, немного опередив своего главного конкурента – американскую компанию Apple.