2011-ի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանում պանրի արտադրությունն աճել է 2.8 տոկոսով 2010-ի նույն շրջանի համեմատ և կազմել է 17.525 տոննա: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում կաթի արտադրությունն ավելացել է 0.5 տոկոսով` կազմելով 301.3 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի արտադրությունն ավելացել է 28.6 տոկոսով` 946.9 տոննա:
2011-ի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին յոգուրտի արտադրությունն ավելացել է 78.9 տոկոսով (548.8 տոննա), մայոնեզի արտադրությունն ավելացել է 49.3 տոկոսով (144.5 տոննա), կեֆիրի արտադրությունը` 9.5 տոկոսով (275.4 տոննա), մածունի արտադրությունը 15.2 տոկոս (3518.8 տոննա), ընդ որում, թթվասերի արտադրությունը նվազել է` 9.2 տոկոս (2864.1 տոննա):

В январе-декабре 2011 года в Армении производство сыра увеличилось на 2,8% по сравнению с аналогичным периодом 2010 года и составило 17 525 тонн. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока за указанный период увеличилось на 0,5%, составив 301,3 млн литров, а производство творога увеличилось на 28,6% – 946,9 тонны.
В январе-декабре 2011 года в республике возросло производство йогурта на 78,9% (548,8 тонны), на 49,3% увеличилось производство майонеза (144,5 тонны), кефира – на 9,5% (275,4 тонны), производство мацони возросло на 15,2% (3518,8 тонны), при этом производство сметаны сократилось на 9,2% (2864,1 тонны).