12 Փետրվար 2012 - 12:31 AMT
Anonymous հաքերային խմբավորումը հարձակվել է Պանամայի կառավարական կայքերի վրա, այդ թվում և խորհրդարանի կայքը ինտերնետում սահմանափակումներ ներմուծելու՝ տարբեր երկրների փորձերի դեմ պայքարի նպատակով: Հաքերները հարձակման մասին հաղորդել են իրենց Twitter-ի միջոցով: Այժմ արդեն հարձակման ենթարկված կայքերը վերականգնել են իրենց աշխատանքը:
Հաքերները կոտրել են նաև www.estrategiaweb.com կայքը՝ գլխավոր էջում թողնելով իսպաներեն լեզվով ուղերձ. «Մենք՝ Anonymous-ը, մեր լեգեոնը, մենք չենք ներում, չենք մոռանում, սպասեք մեզ»:
Վերջին երեք շաբաթվա ընթացքում Anonymous հաքերային խմբավորումը հարձակվել է Ֆրանսիայի, Լեհաստանի, ԱՄՆ-ի կառավարական կայքերի վրա: Բոլոր այդ հարձակումները խմբավորումը կապում է SOPA/PIPA և ACTA օրինագծերի ընդունման, ինչպես նաև Megaupload ֆայլերի փոխանակման ծառայության փակման հետ:
Anonymous հաքերային խումբը 2011-ին կատարել է մի շարք DDoS հարձակումներ խոշոր ընկերությունների և կառավարական կայքերին ուղղված՝ PayPal-ին, Visa-ին, MasterCard-ին, Sony-ի PlayStation ցանցին և այլն։ Anonymous-ը իր հաղորդագրություններում մշտապես հայտնում է, որ պայքարում է իշխանությունների՝ ինտերնետը գրաքննելու որոշումների և կաշառակերության դեմ։ Ամբողջ աշխարհում կատարվել և կատարվում են Anonymous խմբի մի շարք անդամների ձերբակալություններ։

12 Февраль 2012 - 12:31 AMT
Хакерская группировкаAnonymous атаковала правительственные сайты Панамы, в том числе и сайт парламента с целью борьбы с попытками правительств разных стран ввести ограничения в интернете. Об атаке хакеры сообщили через свой Twitter.
Сейчас уже атаковавшийся сайты восстановили работу.
Хакеры также взломали сайт www.estrategiaweb.com, оставив на главной странице послание на испанском языке: "Мы – Anonymous, нас легион, мы не прощаем, не забываем, ждите нас".
В течение последних трех недель хакерская группировка Anonymous атаковала правительственные сайты Франции, Польши, США. Все эти атаки группировка связывает с принятием законопроектов SOPA/PIPA и ACTA, а также с закрытием файлообменного сервиса Megaupload.
Хакерская группировка Anonymous в 2011 году совершила ряд DOS-атак, вследствие которых были отключены сайты сервиса онлайн-платежей PayPal, а также Visa и MasterCard. Группа Anonymous борется против решения турецкого правительства о цензуре сайтов. Ее обвиняют во взломе сайтов некоторых банков и компаний, например сайта PlayStation Network компании Sony, а также правительственных сайтов Египта, Турции и Туниса.