Հարավկովկասյան երաթուղին կգլխավորի Վիկտոր Ռեբեցը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ընկերության մամլո ծառայությունում, Վիկտոր Ռեբեցը զբաղեցնում էր «Ռուսական երկաթուղի» ԲԲԸ դաշնային ու տարածաշրջանային մարմինների հետ համագործակցության դեպարտամենտի պետի պաշտոնը: Նոր գլխավոր տնօրենին աշխատակազմին կներկայացնեն փետրվարի 15-ին:
«ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Շևկեթ Շայդուլինը ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում: livejournal-ի իր էջում նա կիսվել է իր կյանքի «հայկական շրջանի» իմաստավորմամբ: «Այո, հենց այդպես եմ ես անվանում իմ երեք տարվա աշխատանքը Հարավկովկասյան երակթուղում՝ ընկերությունում, որը շատ դժվար առաքելություն ունի: Ընկերություն, որտեղ կան իմաստուն, փորձառու ակսակալներ, վառ, ստեղծագործ երիտասարդություն: Ընկերություն, որն ունի համազգային, պետական նշանակություն»,-գրել է նա:
Իր էջում Շայդուլինը հպարտությամբ գրել է.«Երկաթուղային տրանսպորտը Հայաստանում կայացավ: Դա բարդ, բազմաստիճան գործընթաց էր, որին մասնակցեցին բոլորը՝ բանվորից սկսած մինչև ընկերության վերին ղեկավար օղակներ, ՀՀ մի շարք վարչական մարմիններից մինչև երկրի նախագահ»: Նա նաև նշել է ԶԼՄ-ների դերը, որոք ուշադրության կենտրոնում են պահել ընկերության գործունեությունը:

13 Февраль 2012 - 07:24 AMT
Новым главой ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» станет Виктор Ребец. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании, Виктор Ребец ранее занимал должность начальника Департамента по взаимодействию с федеральными и региональными органами власти ОАО "Российские железные дороги". В компании также сообщили, что представление нового гендиректора намечено на 15 февраля.
Действующий генеральный директора ЗАО "ЮКЖД" Шевкет Шайдуллин завершает свою работу в Армении. На своей странице в livejournal он поделился осмыслением «армянского периода» своей жизни. «Да, именно так я называю последние три года моей работы на Южно-Кавказской железной дороге – компании с особой, очень непростой миссией. Компании с мудрыми, опытными аксакалами и яркой, творческой молодежью. Компании общенационального, государственного значения», – пишет он.
На своей страничке Шайдуллин с гордостью заявляет: «Становление железнодорожного транспорта в Армении состоялось! Это был сложный, многоступенчатый процесс, в котором были задействованы все – от рабочего, до высшего управленческого звена Компании, от ряда административных органов Республики Армения до самого Президента страны». Он также отмечает роль СМИ, не выпускавших из своего поля зрения деятельность компании.