ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի Արաբկիրի տարածքային մասնաճյուղում հունվարի 14-ին կայացած վիճակահանության արդյունքներով հաղթող ճանաչված 315 ՀԴՄ կտրոնները ներկայացրած 80 անձից 40-ը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից ստացան «MTS Touch 551» բջջային հեռախոս, մյուս 40-ը` «ՄՏՍ կոնեկտ Դայմոնդ» 3G մոդեմ, տեղեկացնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունից:
Իսկ խրախուսական նվերները հանձնեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Հաշվի առնելով վերջին օրերի եղանակային պայմանները, միջոցառման էին հրավիրվել բացառապես Երևանի և հարակից մարզերի բնակիչները: Խաղարկությամբ շահած մնացյալ 220 անձինք, նվերները կստանան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարածքային սպասարկման կենտրոններից՝ փետրվարի 15-ից սկսած:
Հունվարի 14-ին կայացած վիճակահանության արդյունքներով ներկայացվել էր շուրջ 1700 ՀԴՄ կտրոն, և դրանցից 315-ը ներկայացրած անձինք շահեցին վերընշված մեքենաներն ու ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած սարքերը ` ըստ առավելագույն քանակով նիշերի համընկման և գործարքների առավելագույն արժեքների:

В местном филиале Комитета государственных доходов РА Арабкира по результатам розыгрыша, который проводился 14 января, 40 участников из 80 получили от компании “ВиваСелл-МТС” мобильные телефоны “MTS Touch 551”, остальные 40 – 3G-модемы “МТС коннект Даймонд”, сообщают в пресс-службе компании “ВиваСелл-МТС”.
Поощрительные призы вручил генеральный директор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян. Учитывая погодные условия последних дней, на мероприятие были приглашены исключительно жители Еревана и близлежащих областей. Остальные 220 победителей розыгрыша получат свои подарки с 15 февраля в местных центрах обслуживания “ВиваСелл-МТС”.
В розыгрыше талонов контрольно-кассовых аппаратов, который состоялся 14 января, было представлено около 1700 талонов ККА.