15 Փետրվար 2012 - 08:24 AMT
2011-ի հունվար-դեկտեմբերին Հայաստանում գորգերի արտադրությունն ավելացել է 23,7 տոկոսով` 17,1 տոննա 2010-ի 13,8 տոննայի փոխարեն:
Միաժամանակ, ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նշված շրջանում հանրապետությունում արտադրվել է 2515 հազար զույգ գուլպա, ինչը 61,4 տոկոսով ավել է 2010-ի ցուցանիշից՝ 1558 հազար զույգ:
2011-ի հունվար-դեկտեմբերին երկրում արտադրվել է 2068 հազար միավոր տրիկոտաժ, ինչը 6,7 տոկոսով ավել է 2010-ի ցուցանիշից՝ 1938 հազար միավոր: Կտրուկ նվազել է բամբակյա իրերի արտադրությունը (65 տոկոս)՝ կազմելով 4,9 տոննա:

15 Февраль 2012 - 08:24 AMT
В январе-декабре 2011 года в Армении было произведено на 23,7% больше ковров и ковровых изделий – 17,1 тонны против 13,8 тонны в 2010 году.
Одновременно, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, за указанный период в республике было произведено 2515 тыс. пар носок, что на 61,4% больше показателя 2010 года – 1558 тыс. пар.
В январе-декабре 2011 года в стране было произведено 2068 тыс. единиц трикотажа, что на 6,7% больше показателя 2010 года – 1938 тыс. единиц. При этом резко снизилось производство хлопковых изделий – на 65%, составив 4,9 тонны.