15 Փետրվար 2012 - 14:41 AMT
Ամերիկյան Cafe4tune.com ընկերությունը, որի հիմնադիրներն են հայ և ռուս գործարարները, հայտարարել է նույնանուն միջազգային սոցիալական ցանցի գործարկման մասին, գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները: Հիմնադիրները գտնում են, որ այն կկարողանա առողջ մրցակցություն կազմել «Վկոնտակտե» և Facebook-ին: Cafe4tune.com նախագծի բյուջեն արդեն գերազանցել է 20 մլն դոլարը:
Cafe4tune.com սոցիալական ցանց է, որտեղ օգտատերը կկարողանա ոչ միայն տեքստային հաղորդագրություններ փոխանակել ընկերների հետ, ծանոթների ու կոլեգաների հետ, այլ ցանկության դեպքում նաև կառավարել սեփական 3D-պրոեկցիան վիրտուալ եռաչափ աշխարհում՝ սեփական փողոցներով, հյուրանոցներով, սրճարաններով ու անցորդներով:
Cafe4tune.com-ում հնարավոր կլինի վարել սեփական ուղիղ առցանց հեռարձակումները, այդ թվում նաև բջջայինների տեսախցիկների օգնությամբ:
Նորույթների թվում է վիրտուալ խանութներ, պատկերասրահներ ստեղծելու հնարավորությունը՝ առցանց վաճառքի հնարավորությամբ:
Ցանցը հնարավորություն կտա ընկերություններին արդյունավետ ու մինիմալ ծախսերով առաջ տանել սեփական բրենդները: Աշխատանքը ցանցի վրա տևել է 3 տարի: Այսօրվա դրությամբ՝ 2011թ. նոյեմբերից գործարկվել է Cafe4tune.com բետա-տարբերակը: Ալֆա-տարբերակը նախատեսվում է գործարկել 2012 փետրվարին: Cafe4tune.com տարբերակն արդեն գործարկված է Android և IPhone համար և հասանելի է աշխարհի 30 լեզուներով:

15 Февраль 2012 - 14:41 AMT
Американская компания Cafe4tune.com, основанная группой бизнесменов – выходцев из России и Армении, объявила о запуске одноименной международной социальной сети, пишут российские СМИ. Основатели и разработчики идеи рассчитывают, что она сможет составить здоровую конкуренцию “Вконтакте” и Facebook. Бюджет проекта уже превысил $20 млн.
Cafe4tune.com представляет собой социальную сеть, где пользователь сможет не просто обмениваться текстовыми сообщениями со своими друзьями, знакомыми и коллегами в уже привычном чате, но и при желании управлять собственной 3D-проекцией в виртуальном трехмерном мире – натуралистичной среде со своими улочками, гостиницами, кафе и прохожими.
На Cafe4tune.com можно будет вести собственные прямые онлайн-трансляции c любых мероприятий, в том числе, с помощью видеокамер мобильных устройств. Постоянные онлайн-трансляции точно так же могут стать самостоятельным бизнес-проектом для пользователей Cafe4tune.com.
Другой новинкой Cafe4tune.com является возможность создания виртуальных магазинов, картинных галерей и выставочных залов с возможностью организации онлайн-продаж.
Cafe4tune.com дает компаниям возможность эффективно и с минимальными расходами продвигать свои бренды.
Работа над новой социальной сетью длилась последние 3 года. На сегодняшний день – с ноября 2011 г. – запущена бета-версия Cafe4tune.com. Альфа-версию, где сайт будет выглядеть в изначально задуманном виде, разработчики планируют запустить с февраля 2012 г. Версия Cafe4tune.com уже запущена для Android и IPhone и доступна на 30 языках мира.