16 Փետրվար 2012 - 06:01 AMT
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում նշել է, որ Սերոբ Տեր-Պողոսյանին որոշել են տեղափոխել Կանադա: Ըստ Համբարձումյանի` մանկապղծության համար 15 տարվա ազատազրկման դատապարտված Սերոբ Տեր-Պողոսյանն այնտեղ կշարունակի ապաքինման գործընթացը:
«Այնպես որ, մինչև նրա կինը`Մադլեն Թաշճյանը, մտածում է դատական նիստերին ներկա լինել-չլինելու մասին, այդ ընթացքում պլանավորում են նաև Սերոբին երկրից դուրս հանել»,-ավելացրել է Համբարձումյանը:
Տեր-Պողոսյանի կինը` Մադլեն Թաշճյանը, դատական հայց է ներկայացրել` ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի` պահանջելով ներողություն խնդրել և 1 լումայի փոխհատուցում տալ: Վեճն առաջացել է այն բանից հետո, երբ Ս.Համբարձումյանը հայտարարել էր, թե 1999-ի դեպքերի վերաբերյալ տիկին Մադլենը ցուցակ կհրապարակի, եթե ամուսնուն խիստ պատիժ տան:

Предприниматель Сильва Амбарцумян в интервью газете “Жоховурд” отметила, что Сероб Тер-Погосян решил переехать в Канаду. По словам Амбарцумян, осужденный на 15 лет лишения свободы за педофилию Сероб Тер-Погосян продолжит лечение в Канаде.
“Его жена – Мадлен Ташчян, в то время, как решала, присутствовать ей на заседаниях суда или нет, одновременно и организовала вывоз супруга Сероба из страны”,- добавила она.
Жена Сероба Тер-Погосяна, Мадлен Ташчян подала иск против Сильвы Амбарцумян, потребовав извинений. Спор между ними возник, когда Сильва Амбарцумян заявила, что якобы Мадлен грозила ей опубликовать провоцирующий список, в том случае, если ее муж понесет строгое наказание.