Փետրվարի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,6 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 389.28 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389.25 դրամ:
Փետրվարի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 389.13 դրամ` փետրվարի 15-ի համեմատ ավելանալով 0.24 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 506.02 դրամ` նվազելով 6.23 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.14 կետով` կազմելով 12.85 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 5,6 млн. драмов по среднему курсу 389,28 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 389,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 февраля составил 389,13 драма, увеличившись по сравнению с 15 февраля на 0.24 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 506,02 драма, сократившись на 6.23 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,14 пункта – 12,85 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.