17 Փետրվար 2012 - 08:46 AMT
«Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ն գլխավորել է Brand Finance խորհրդատվական ընկերության կազմած 2012 թվականի աշխարհի ամենաարժեքավոր բանկային բրենդերի վարկանիշը: Ընկերության վերլուծաբանները «Էյչ-Էս-Բի-Սի» ապրանքանիշը գնահատել են 27.5 միլիարդ ԱՄՆ դոլար, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Վելուծաբանները հաշվի են առել 2011 թվականի առաջին կիսամյակում «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի արձանագրած ֆինանսական լուրջ արդյունքները և այն, որ բանկը շրջանցել էր իր հիմնական մրցակիցներին: Ավելին, «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ն 2011-ի մայիսին բարձրաձայնել էր աշխարհի առաջատար միջազգային բանկը դառնալու իր նոր քաղաքականությունը, որը ենթադրում է շարունակական ներդրումներ առավել դինամիկ զարգացող տնտեսությունների մեջ, միաժամանակ` սահմանափակելով բանկի գործունեությունը դանդաղ վերականգնվող կամ պոտենցիալ ռիսկային երկրներում,:
«Հաճելի և գնահատելի է, անշուշտ, որ «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ն վերականգնել է առավել հզոր և ամենաարժեքավոր բանկային բրենդի իր վարկանիշը: Մեր ապրանքանիշի ճկունությունն ու մեր նոր ռազմավարությունը հնարավորություն ստեղծեցին բանկին զբաղեցնել այս ազդեցիկ ու շահեկան դիրքը», – նշել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի Գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Իրինա Սեյլանյանը

HSBC стал лидером среди самых дорогих банковских брендов в мире в 2012 году по версии консалтинговой компанией Brand Finance. Как отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «HSBC Банка Армения», эксперты Brand Finance оценили бренд HSBC в $27,5 млрд.
Для оценки бренда HSBC аналитики консалтинговой компании учли серьезные финансовые результаты, которые показал HSBC в первом полугодии 2011 года, а также тот факт, что банк обогнал основных своих конкурентов. Более того, в мае 2011 года HSBC озвучил свою новую политику по становлению лидирующим банков в мире, что предполагает продолжительные инвестиции в страны с более динамично развивающейся экономикой, на фоне ограничения деятельности банка в медленно восстанавливаемых или потенциально рисковых странах.
«Мы высоко ценим, что HSBC восстановил свой имидж самого мощного и ценного банковского бреда. Гибкость нашего бренда и внедрение новой стратегии, дали банку возможность занять эту влиятельную и выгодную позицию»,- отметила заместитель главного исполнительного директора ЗАО «HSBC Банк Армения» Ирина Сейланян.