20 Փետրվար 2012 - 07:48 AMT
Պետական բյուջե վճարված հարկերի և այլ պարտադիր վճարների ցուցանիշի առումով 2011թ.-ի դեկտեմբեր ամսին խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարվել է շուրջ 17.9 մլրդ. դրամ: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի դեկտեմբեր ամսվա ամփոփ ցուցանիշների վերլուծության» մեջ: Մոնիտորինգը անցկացվել է հանրապետության 440 խոշոր հարկ վճարողների մոտ:
Ընդ որում, խոշոր հարկ վճարողներն ապահովել են հանրապետության պետբյուջեի հարկային եկամուտների 50.9 տոկոսը: 2011թ.-ի նոյեմբերին հարկային մարմնի կողմից կատարվել են 122 հարկային ստուգումներ, որոնց արդյունքում առաջադրվել է բյուջե լրացուցիչ վճարման ենթակա գումարներ 534 մլն դրամի չափով:

Показатель выплаченных налогов и других обязательных выплат в госбюджет Армении со стороны крупных налогоплательщиков в декабре 2011 год составил порядка 17,9 млрд драмов. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за декабрь 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве РА. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков Армении.
При этом крупные налогоплательщики в декабре 2011 год обеспечили 50,9% налоговых доходов госбюджета республики.
В декабре 2011 года со стороны налоговых органов было проведено 122 проверки, в результате которых к уплате в госбюджет было представлено дополнительных 534 млн. драмов.