20 Փետրվար 2012 - 08:00 AMT
2011թ–ի դեկտեմբեր ամսին Հայաստանի խոշոր հարկ վճարողների կողմից իրականացվող ներկրումների ծավալը 2010թ նույն ժամանակահատավծի համեմատ կրճատվել է 6.5 տոկոսով` կազմելով 83.6 մլրդ դրամ: Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի դեկտեմբեր ամսվա ամփոփ ցուցանիշների վերլուծության» մեջ:
Մոնիտորինգը անցկացվել է հանրապետության 440 խոշոր հարկ վճարողների շրջանում:
Ընդ որում, հարկ է նշել, որ ներմուծման ծավալները աճել են 148 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 18.7 մլրդ դրամով և նվազել` 156-ի մոտ համապատասխանաբար 24.2 մլրդ դրամով:
Արտահանման ծավալները 2011թ.-ի դեկտեմբերին կազմել են 31.5 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 28 մլրդ դրամի փոխարեն ինչն ավելի է 3.5 մլրդ դրամով:

20 Февраль 2012 - 08:00 AMT
В декабре 2011 года объемы импортируемой продукции крупными налогоплательщиками Армении по сравнению с аналогичным периодом 2010 года сократились на 6,5%, составив 83,6 млрд драмов. Об этом говорится в «Анализе обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за декабрь 2011 года», опубликованном Комитетом по госдоходам при правительстве Армении. Мониторинг был проведен среди 440 крупных налогоплательщиков республики.
При этом рост данного показателя был зафиксирован в 148 крупных компаниях на 18,7 млрд драмов, а в 156 компаниях он сократился, соответственно, на 24,2 млрд драмов.
В декабре 2011 года объемы экспорта продукции крупных налогоплательщиков Армении составили 31,5 млрд драмов против 28 млрд драмов за аналогичный период 2010 года, что больше на 3,5 млрд драмов.