20 Փետրվար 2012 - 08:07 AMT
2012թ առաջին ամսվա արդյունքներով Գերմանիան պահպանել է Եվրոպայի խոշորագույն ավտոշուկայի կարգավիճակը. մարդատար ավտոմեքենաների վաճառքի ծավալը կազմել է 210.2 հազար միավոր, հայտնում է JATO Dynamics վերլուծական գործակալությունը:
Սակայն վաճառքների ընդհանուր եվրոպական ծավալը շարունակվում է նվազել. եվրոպական շուկայում ընդհանուր առմամբ վաճառվել է 1 մլն 4 հազար ավտոմեքենա, ինչը 7 տոկոսով պակաս է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Volkswagen-ը դարձել է Եվրոպայի ամենահայտնի բրենդը, երկրորդ և երրորդ տեղում են Ford և Peugeot: Ամենավաճառվող ավտոմեքենան է եղել Volkswagen Golf-ը, ապա Volkswagen Polo և Ford Fiesta:

20 Февраль 2012 - 08:07 AMT
По итогам первого месяца 2012 года Германия сохранила статус крупнейшего авторынка Европы: объем продаж легковых автомобилей достиг 210,2 тысячи единиц, сообщает аналитическое агентство JATO Dynamics.
Однако общеевропейский объем продаж продолжает снижаться: всего на европейском рынке было продано 1 млн 4 тысячи автомобилей, что на 7% меньше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
В десятке самых популярных брэндах в Европе первым стал Volkswagen, второе и третье место заняли Ford и Peugeot. Самой продаваемой моделью остался Volkswagen Golf, за ним следом идут Volkswagen Polo и Ford Fiesta.
Кроме того, впервые в десятку самых популярных моделей вошла Skoda Octavia. Она стала одной из трех моделей (с Ford Focus и Volkswagen Passat), спрос на которые за январь увеличился, а не снизился, как у остальных семи в десятке.