20 Փետրվար 2012 - 08:35 AMT
Samsung ընկերությունը LSD էկրաններ արտադրությունն իրականացվելու է Samsung Display առանձին ընկերության կողմից: Այս որոշումը կայացվել է Samsung-ի տնօրենների խորհուրդի կողմից, գրում է Agence France-Presse:
Samsung Display կսկսի գործառվել ապրիլի 1-ից, իսկ նրա շրջանառության կապիտալը կկազմի 668 մլն դոլար:
Նախորդ տարի Samsung-ի LSD բաժնի վնասները գերազանցել են 660 մլն ԱՄՆ դոլարը: Վերլուծաբանները կորուստները կապում են մրցակցության և հեռուստացույցների պահանջարկի անկման հետ:
LSD էկրանների բաժնի ղեկավարը հայտարարել է, որ բաժանումից հետո Samsung Display-ը կկարողանա ավելի արագ որոշումներ կայացնել և ավելի օպերատիվ արձագանքել հաճախորդների պահանջներին:
OLED էկրանների արտադրության բաժինը կմնա Samsung-ի կազմում: OLED էկրանները կիրառվում են ընկերության բազմաթիվ բջջային սարքերում, օրինակ` Galaxy Note-ում: Բացի այդ, Samsung-ը թողարկում է նաև OLED-հեռուստացույցներ:

Компания Samsung свое подразделение по производству LSD экранов превратит в отдельную компанию под названием Samsung Display. Это решение приняли члены совета директоров Samsung, пишет Agence France-Presse.
Samsung Display начнет существование 1 апреля, а ее оборотный капитал составит 668 миллионов долларов.
В прошлом году убытки LSD подразделения Samsung превысили 660 миллионов долларов США. Аналитики связывают потери с конкуренцией и падением спроса на телевизоры.
Глава подразделения LSD экранов заявил, что после отделения руководство Samsung Display сможет быстрее принимать решения и оперативней реагировать на запросы клиентов.
Подразделение по производству OLED экранов останется в составе Samsung. OLED-экраны используются во многих мобильных устройствах компании – например, в Galaxy Note. Помимо этого, Samsung выпускает OLED-телевизоры. В январе компания анонсировала модель с 55-дюймовым экраном.